X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

BGK rozszerza wsparcie dla rolników. Nowe warunki gwarancji spłaty kredytów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 14:17
Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował o objęciu gwarancjami i zabezpieczeniami niektórych kredytów dla rolników. Według banku, to rozszerzenie wsparcia dla rolników i przetwórców rolno-spożywczych w ramach walki z efektami pandemii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Jak podał bank, nowe warunki przewidują objęcie gwarancją kredytu obrotowego nieodnawialnego, który nie jest powiązany z inwestycją wspieraną z EFRROW (Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich) na okres 51 miesięcy.

Umożliwiają też zabezpieczenie gwarancją spłaty kredytu obrotowego odnawialnego na okres 39 miesięcy, podczas jego odnowienia, podwyższenia limitu lub zawierania nowej umowy kredytowej.

Będzie też można otrzymać dopłatę do oprocentowania kredytu obrotowego na okres do 12 miesięcy w wysokości 2 pkt. proc. w skali roku, który zostanie objęty nową gwarancją do końca 2020 r.

Zmiany są jednym z elementów pakietu pomocowego BGK dla polskich przedsiębiorców i mają ograniczyć negatywne skutki pandemii COVID-19 - podkreślił bank w komunikacie.

pieniądze shutterstock 1200.jpg
Kolejny element tarczy antykryzysowej. W BGK powstanie Fundusz Dopłat do Oprocentowania

Dopłaty do odsetek

- Fundusz Gwarancji Rolnych jest pierwszym na rynku funduszem gwarancyjnym BGK dostępnym dla całego sektora rolnego - zarówno dla przetwórców rolno-spożywczego, jak i po raz pierwszy dla producentów, czyli rolników - podkreślił członek zarządu BGK Tomasz Robaczyński.

- Rozszerzamy program m.in. o dopłaty do odsetek oraz wydłużamy okres gwarancji, dzięki czemu rolnicy mogą uzyskać tańszy kredyt i na lepszych warunkach. Zmiany w Funduszu Gwarancji Rolnych są kolejnym działaniem BGK, którego celem jest pomoc polskim przedsiębiorcom w dobie epidemii - dodał Robaczyński.

industrial-1636390__480_1.jpg
Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy mogą już korzystać z rządowych dopłat do oprocentowania kredytów

Prostsze zasady

BGK podał, że rolnicy będą mogli ubiegać się o kredyt obrotowy na prostszych zasadach – bez konieczności składania w banku kredytującym dokumentów finansowych czy planu projektu.

Bez zmian pozostają inne warunki udzielania gwarancji z FGR, m.in. dotyczące zabezpieczenia do 80 proc. kwoty niespłaconego kapitału kredytu oraz dotyczące maksymalnej kwoty gwarancji, która wynosi 5 mln zł dla rolników lub 10 mln zł dla przetwórców.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Kolejny element tarczy antykryzysowej. W BGK powstanie Fundusz Dopłat do Oprocentowania

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 15:50
Do przedsiębiorców za pośrednictwem Funduszu Dopłat do Oprocentowania BGK ma trafić 565 milionów złotych. W Sejmie debatowano nad projektem ustawy w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert BGK: pomoc w spłacie odsetek od kredytów dla firm, będzie dostępna także w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 21:20
Na pomoc dla firm w spłacie ich kredytów, w postaci sfinansowania spłat części odsetek, zostanie wydanych w 2020 i 2021 roku, łącznie ponad 560 mln złotych ze specjalnego funduszu BGK - powiedziała Elżbieta Stelmach z BGK w audycji "Expres Gospodarczy" Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dopłaty dla firm do oprocentowania kredytów. Zobacz, kto może o nie wnioskować

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 14:27
296 mln zł w 2020 i 271 mln w 2021 wypłaci przedsiębiorcom Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat do Oprocentowania. Wnioski o kredyt z dopłatą będą mogły składać do końca bieżącego roku wszyscy przedsiębiorcy, niezależnie od branży, a także podmioty z sektora produkcji podstawowej produktów rolnych. Wysokość wsparcia zależy od wielkości firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK: wraca popyt na dobra i usługi. Przybywa firm wznawiających działalność

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 15:30
Coraz więcej firm z sektora MŚP działa na taką samą lub większą skalę, jak przed pandemią - wynika z badania BGK. Jak dodano, 81,9 proc. firm z sektora MŚP korzysta lub zamierza skorzystać z tarczy antykryzysowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy mogą już korzystać z rządowych dopłat do oprocentowania kredytów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 14:23
Przedsiębiorcy mogą już korzystać z rządowych dopłat do odsetek kredytów obrotowych. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił Fundusz Dopłat do Oprocentowania, który jest ważnym elementem Tarczy Antykryzysowej.
rozwiń zwiń