X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

PIT 2019: fiskus obliczy nasz podatek. Co z odliczeniem 1 procenta?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 08:08
Polacy doczekali się wreszcie systemu rozliczania podatku dochodowego (PIT) na miarę czasów – nie tylko nie muszą już wypełniać papierowego (czytaj zawiłego) zeznania i składać go osobiście w urzędzie skarbowym. Zrobi to za nas urząd, i jeśli nie wniesiemy modyfikacji, to automatycznie zostanie ono zaakceptowane. To wszystko – drogą elektroniczną. Trzeba jednak pamietać - jeśli chcemy przekazać 1 proc. na organizację pożytku publicznego - to zeznanie trzeba zmodyfikować.
W przypadku zeznań PIT-37 i PIT-38 można nic nie robić  wtedy, z upływem terminu do składania zeznań rocznych, zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane.
W przypadku zeznań PIT-37 i PIT-38 można nic nie robić – wtedy, z upływem terminu do składania zeznań rocznych, zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane.Foto: shutterstock

Zeznanie podatkowe za 2018 r, czyli PIT 2019 wypełni  za nas Krajowa Administracja Skarbowa i przyśle nam do akceptacji drogą elektroniczną.

PIT-37 i PIT-38 – kiedy nic nie robimy

W przypadku zeznań PIT-37 i PIT-38 można z zeznaniem nic nie robić – wtedy, z upływem terminu do składania zeznań rocznych (w tym roku to 30 kwietnia), zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane.

Możliwość rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) dotyczy podatników rozliczających się: indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Można zeznanie odrzucić

Jeśli odrzucimy zeznanie przygotowane przez KAS, rozliczymy się z fiskusem samodzielnie.

Zeznanie można też zmodyfikować

Zeznanie przygotowane przez KAS można też zmodyfikować lub uzupełnić o dane, których nie ma KAS i następnie je zaakceptować. Dotyczy to szczególnie rozliczenia ulg i przekazania 1 procenta dochodu na organizacje pożytku publicznego.

Rozliczenie ulg i jednego procenta

Modyfikacja dotyczyć może rozliczenia ulg, albo przekazania 1 proc. podatku na organizację pożytku publicznego.

Poniżej przedstawiamy szczegółowa instrukcję jak przekazć 1 procent na organizacje pożytku publicznego (opp).

 

. .
e-PIT na Portalu Podatkowym od 15 lutego

Z wypełnionym PIT-em będzie można zapoznać się na Portalu Podatkowym od 15 lutego do 30 kwietnia. Ewentualnego zwrotu podatku będziemy mogli się natomiast spodziewać po około 45 dniach. W przypadku papierowej deklaracji, fiskus ma na to 90 dni.

W zeznaniu przygotowanym przez KAS podatnicy będą mogli wskazać lub zaktualizować numer konta bankowego zgłoszony w urzędzie skarbowym do zwrotu nadpłaty.

NRG, Ministerstwo Finansów, jk

Zobacz więcej na temat: pit podatki finanse osobiste
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak