X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GDDKiA ujawnia plany na przyszły rok. Setki kilometrów nowych dróg

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 14:16
W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do ruchu ponad 400 km nowych tras. Wśród nich ważne odcinki Via Carpatii, czy autostrady A1. GDDKiA zapowiada, że przyszły rok nie będzie gorszy. Zarządca planuje prawie 350 km nowych połączeń. Jedną najważniejszych zakończonych inwestycji będzie autostrada A1, którą w przyszłym roku będzie można przejechać z południa na północ kraju.
W przyszłym roku kierowcy otrzymają do dyspozycji kilkaset kilometrów nowych tras. Nowoczesnych i bezpiecznych dróg.
W przyszłym roku kierowcy otrzymają do dyspozycji kilkaset kilometrów nowych tras. Nowoczesnych i bezpiecznych dróg.Foto: GDDKiA Warszawa/Twitter

Przedstawiciele GDDKiA zwracają uwagę, że wiele tras planowanych na przyszły rok, to kluczowe inwestycje, które pozwolą domknąć i uzupełnić ważne ciągi i połączenia drogowe. To między innymi ostatni odcinek A1, od Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska, który domknie autostradowe połączenie na osi północ-południe. Dzięki temu autostradą A1 przejdziemy z okolic Gdańska do granicy z Czechami w czasie około pięciu godzin z przerwą na odpoczynek.

Łatwiejsza podróż drogą ekspresową S7

- W przyszłym roku kierowcy otrzymają do dyspozycji kilkaset kilometrów nowych tras. Nowoczesnych i bezpiecznych dróg. Oddawane drogi to zwieńczenie ciężkiej pracy wielu osób i instytucji. Aby mogło do tego dojść, każdą inwestycję trzeba odpowiednio przygotować, uzyskać niezbędne decyzje administracyjne, ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę, a na sam koniec sprawnie i terminowo zrealizować roboty budowlane - powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

W 2022 roku będzie łatwiejsza podróż drogą ekspresową S7 ze stolicy w kierunku Trójmiasta. Niedawno GDDKiA oddała do ruchu odcinki od Mławy do Pieniek, a w przyszłym roku udostępni w pełnym przekroju dwa kolejne odcinki: Napierki - Mława i Pieńki - Płońsk.

Wyjeżdżający z Warszawy ekspresową S7 na południe również zyskają dwa odcinki: Warszawa Lotnisko - Lesznowola i Lesznowola - Tarczyn Północ. Oznacza to, że ekspresową S7 kierowcy będą mogli dojechać od Warszawy do granicy woj. świętokrzyskiego i małopolskiego.

Z kolei w województwie małopolskim drogowcy połączą tunelem funkcjonujące odcinki S7 pomiędzy Lubniem i Rabką Zdrój.

Via Carpatia i Via Baltica

Przyszły rok to również domknięcie ekspresowego połączenia między Lublinem a Rzeszowem. Via Carpatia na terenie Polski wydłuży się o ponad 28 km, a jadący z północy kraju w Bieszczady zyskają połączenie dzięki oddawanym dwóm odcinkom S19: Niedrzwica Duża - Kraśnik i Zdziary - Rudnik nad Sanem.

Rok 2022 to również nowe kilometry trasy Via Baltica w naszym kraju. Nowe odcinki S61 pojawią się w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim, przedłużając obecnie funkcjonujące. GDDKiA odda do ruchu odcinek Łomża Południe - Łomża Zachód ze zjazdem na DK61, Szczuczyn - Ełk Południe oraz odcinek od końca obwodnicy Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku.

Kilka obwodnic miast i miasteczek

W planach jest także połączenie  autostrady A1 w Nowych Marzach z Bydgoszczą, Poznaniem i Wrocławiem poprzez drogę ekspresową S5. Drogowcy ułatwią także ominięcie zatłoczonej trasy od obwodnicy Trójmiasta za Wejherowo, oddając do ruchu trzy odcinki S6, Bożepole Wielkie - Gdynia Wielki Kack.

Kierowcy skorzystają też z nowej jezdni na pierwszym z czterech odcinków A18. Wydłuży się odcinek Zachodniej Obwodnicy Łodzi w ciągu S14, Wschodniej Obwodnicy Warszawy w ciągu S17 oraz zakończone zostaną prace na przygranicznym odcinku S3 Kamienna Góra - Lubawka.

Kierowcy będą też mogli korzystać w przyszłym roku z kilku obwodnic, które wyprowadzą ruch tranzytowy z miast i miasteczek. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i podróżnych, a także mieszkańców m.in. w Iłży (woj. mazowieckie), Nowym Mieście Lubawskim czy Smolajnach (obie woj. warmińsko-mazurskie).

PR24.pl, Aleksander Pszoniak, DoS

Czytaj także

Via Carpatia i Via Baltica to transportowe arterie krajów Międzymorza. Na jakim etapie jest ich budowa ?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 17:00
 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  zamierza w 2022 roku ogłosić przetargi na co najmniej 24 nowe odcinki dróg o łącznej długości 252 km. Duża część inwestycji GDDKiA będzie dotyczyła kolejnych odcinków tras: Via Carpatia i Via Baltica. To dwie, strategicznie ważne trasy komunikacyjne dla Międzymorza oraz krajów bałkańskich. Inwestycje wszystkich krajów Międzymorza o obie trasy szacuje się łącznie na 600 mld euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trasa S6. Jest umowa na kolejny odcinek trasy ekspresowej na Pomorzu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 12:00
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka trasy ekspresowej S6 od obwodnicy Słupska do miejscowości Bobrowniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport drogowy 2021. Ponad 22 tys. wypadków, ponad 2 tys. ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 10:10
- W ciągu ostatnich 12 miesięcy doszło do 22.613 wypadków drogowych, w których zginęło 2.212 osób, a 26.199 osób zostało rannych - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Minister zapewnił również, że w Polsce drogi ekspresowe nie będą płatne dla samochodów osobowych.
rozwiń zwiń