X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Remont linii kolejowej Kielce-Częstochowa. Będzie bezpieczniej i wygodniej

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 13:39
Na poprawę stanu toru i budowę nowych peronów na świętokrzyskim odcinku linii Kielce–Częstochowa, PKP PLK wydały w tym roku ok. 27 mln zł. W ciągu pięciu ostatnich lat na remont tej linii przeznaczono 73 mln zł - poinformowała spółka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Matthew Nichol

Wierna Rzeka (powiat kielecki, gmina Łopuszno) to kolejny przystanek na kolejowej trasie Kielce – Częstochowa – Fosowskie, który został przystosowany do potrzeb podróżnych. Osobom o ograniczonej możliwości poruszania się korzystanie z kolei ułatwiają dwa nowe, wyższe perony i pochylnie. Dla osób niewidomych i niedowidzących zamontowano ścieżki naprowadzające i wypukłe pasy w nawierzchni peronu. Zamontowano również nowe wiaty i ławki. Energooszczędne oświetlenie LED zapewnia dobrą orientację na terenie stacji także po zmroku.

Polregio1200.jpg
PolskieRadio24.pl Gospodarka Infrastruktura Wielki kontrakt największego polskiego przewoźnika kolejowego – POLREGIO kupuje 300 nowych pociągów

Modernizacja kolei w Świętokrzyskiem postępuje

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego zyskali wcześniej lepszy dostęp do kolei dzięki przebudowie peronów na stacjach i przystankach: Czarnca, Bukowa, Ludynia Dwór, Włoszczowa i Kielce Herbskie.

- Na linii wykonano prace utrzymaniowe z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Roboty objęły ok. 8 km linii na szlaku Piekoszów – Małogoszcz. Przejazd kolejowo-drogowy w pobliżu przystanku Wierna Rzeka zyskał nową nawierzchnię z płyt, dla płynnego przejazdu aut i pociągów przez skrzyżowanie" – powiedziała Izabela Miernikiewicz z zespół prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Bezpieczniej ma także być na przejazdach w Szczukowicach, Małogoszczu, Ludyni, Włoszczowie i Żelisławicach na linii Kielce – Częstochowa. Na skrzyżowaniach wymienione zostaną urządzenia przejazdowe.

"Będą też dodatkowe sygnalizatory, które poinformują kierowców o zbliżającym się pociągu. Zamontowany zostanie monitoring. Poprawiona będzie jezdnia i tory. Roboty zaplanowano na bieżący i przyszły rok. Prace prowadzone przez PLK na międzyregionalnej trasie z Kielc w kierunku Częstochowy i Katowic, zapewniają sprawne połączenia i transport ładunków" – dodała Miernikiewicz.

Zainwestowano miliony złotych

Wartość prac na świętokrzyskim odcinku linii Kielce – Częstochowa – Fosowskie tylko w tym roku wyniosła ok. 27 mln zł. W latach 2017-2020 na poprawę świętokrzyskiego odcinka trasy przeznaczono 46 mln zł.

PolskieRadio24.pl, PAP, PKP PLK, md

Czytaj także

"Rozwój kolei w Polsce to jeden ze strategicznych celów obecnego rządu". Otwarto dworzec w Sterkowcu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 16:05
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w otwarciu nowego dworca kolejowego w Sterkowcu w województwie małopolskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na listopadowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Ostatnia korekta w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 14:11
Przed nami ostatnia korekta obowiązującego rocznego rozkładu jazdy. Zmiany wejdą w życie w niedzielę 7 listopada i będą obowiązywać do 11 grudnia. Kolejarze zapowiadają szereg zmian w ostatniej tegorocznej korekcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki kontrakt największego polskiego przewoźnika kolejowego – POLREGIO kupuje 300 nowych pociągów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 17:29
Największy pasażerski przewoźnik w Polsce -  POLREGIO, zamierza zamówić do 300 nowych składów pociągów, zapowiedział prezes spółki Artur Martyniuk na Kongresie ESG - Polska Moc Biznesu w Warszawie.
rozwiń zwiń