X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Strefa Pomysłodawcy - unikatowy projekt wspierający innowacje, skierowany nie tylko do firm

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:56
Program "Strefa Pomysłodawcy" to unikatowy projekt, w którym nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, by dostać wsparcie na innowacje. Założenia programu, a także rodzaje wsparcia dla innowacyjnych przedsiębiorstw były tematem konferencji online z cyklu Idea Rozwoju Twojego Biznesu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Viewvie/Shutterstock.com

Do 14 listopada trwa pierwszy nabór wniosków do programu "Strefa Pomysłodawcy. Wsparcie 4.0".

shutterstock_ przemysł 4.0 techonologia innowacje 1200 free.jpg
Wiceprezes Sieci Badawczej Łukasiewicz: wdrażanie innowacji w Polsce wymaga wytrwałości i zmiany mentalności

Celem projektu, zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, jest wsparcie indywidualnych wynalazców i osób zainteresowanych wdrożeniem innowacyjnych rozwiązań, a także weryfikacja potencjału technologicznego i biznesowego tych pomysłów.

Kompleksowy pakiet wsparcia

- Program to miejsce, gdzie każdy może przyjść, zweryfikować swój pomysł i zrealizować swoje marzenia o biznesie - zachęcała podczas wideokonferencji dr Joanna Krześ-Dobieszewska, ekspert Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

- Chcieliśmy pobudzić innowacyjność polskiego społeczeństwa, chcieliśmy, aby te innowacje były wdrażane w polskiej gospodarce. Ale podstawowy cel to pomoc innowatorom, zapewnienie im zindywidualizowanej opieki - dodała.

W ocenie Anny Blajerskiej z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który jest liderem projektu, jest to unikatowy projekt skierowany do osób fizycznych, które nie muszą zakładać działalności gospodarczej, czyli nie są obarczone ryzykiem, a otrzymują kompleksowy pakiet wsparcia.

W realizację przedsięwzięcia włączone są także Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Kwalifikacja dla 100 pomysłodawców

Do programu można zgłosić pomysł, który nie był lub nie jest przedmiotem aktualnie lub uprzednio prowadzonej działalności gospodarczej. Nabór podzielony jest na cztery rundy, do udziału w procesie inkubacji zakwalifikowanych zostanie łącznie maksymalnie 100 pomysłodawców (po maksymalnie 25 w każdej rundzie). Pierwsza runda naboru trwa do 14 listopada, kolejne do 14 stycznia, 14 marca i do 14 maja.

Proces oceny innowacyjnych pomysłów będzie podzielony na fazy, determinujące różne rodzaje wsparcia, na które mogą liczyć beneficjenci. Zakwalifikowane wnioski mogą liczyć m.in. na fachowe doradztwo prawne i biznesowe (I faza), wstępne badanie stanu techniki i zdolności patentowej (II faza), aż po budowę prototypów i demonstrację pomysłów biznesowych (III faza).

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej strefapomyslodawcy.pl

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Jak pobudzić innowacyjne działania pracowników? PARP proponuje konkurs dla firm

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 09:45
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs dla małych, średnich i dużych firm z Polski, którego celem jest popularyzacja systematycznego włączania pracowników w działania rozwojowe i innowacyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe i średnie firmy mogą otrzymać do 200 tys. euro dofinansowania na nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 18:23
Do 200 tys. euro dofinansowania mogą otrzymać mikro, małe i średnie firmy na zakup licencji lub prawa własności do innowacyjnej technologii - poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, uruchamiając nabór wniosków w ramach konkursu w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: nie ma rozwoju gospodarczego bez współpracy z nauką

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 17:05
- Nie ma rozwoju gospodarczego bez współpracy z nauką - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas inauguracji szóstej edycji Kongresu 590 w Warszawie. Zapewnił przy tym o utrzymaniu polityki zwiększania nakładów na te cele i o kontynuowaniu współpracy Polski z Austrią.
rozwiń zwiń