X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Powstanie 20 kilometrów nowych odcinków trasy S6. Wiemy, kiedy pojadą nimi kierowcy Pomorza Zachodniego

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 12:00
Drogowcy podpisali właśnie umowę na budowie ponad 20 kilometrów trasy ekspresowej S6 na Pomorzu. Trasę wybuduje firma Budimex za ponad 700 milionów złotych. Odcinek ten będzie elementem korytarza transportowego, który połączy Szczecin z Trójmiastem.  
droga
droga Foto: GDDKiA / Krzysztof Nalewajko

22-kilometrowy odcinek pomiędzy Leśnicami a Bożympolem Wielkim, będzie dwujezdniową drogą ekspresową. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruch,  w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. 

W planach tej inwestycji jest też budowa węzłów Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce oraz rozbudowa węzła Bożepole Wielkie.

 Oferta wykonawcy przewiduje skrócenie czasu realizacji o 3 miesiące oraz wydłużenie o 5 lat okresu gwarancji na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze oraz ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem. Dzięki tej inwestycji kierowcy zyskają możliwość szybszego przejazdu w kierunku Trójmiasta, a mieszkańcy Lęborka południową obwodnicę miasta.


droga1200X660.jpg
Ile nowych autostrad i dróg ekspresowych powstanie jeszcze w tym roku? Minister infrastruktury wyjaśnia

Przetargi na kolejne odcinki S6

GDDKiA ogłosiła już przetargi na realizację pięciu odcinków S6 między obwodnicą Słupska a Bożympolem Wielkim o łącznej długości przekraczającej 70 kilometrów. Generalna Dyrekcja zapowiedziała również, że jeszcze tym roku rozpoczną się prace przy dokończeniu obwodnicy Koszalina i Sianowa.

Budowa tego odcinka, to element większego projektu, które celem jest lepsze skomunikowanie nadmorskich miejscowości, od Świnoujścia do Trójmiasta.  Wszystkie większe  miasta leżące nad Morzem Bałtyckim będą za kilka lat połączone trasą ekspresową. Zyska na tym zarówno regionalny  biznes, jak i turystyka.

Już w tej chwili trwa budowa między innymi fragmentu drogi ekspresowej S6 na zachód od Gdańska. Jej fragment będzie zresztą elementem tak zwanego ringu tego miasta. Na tym odcinku trasa S6 obejdzie Gdańsk od zachodu i południowego zachodu. Na inne odcinki albo trwają przetargi, albo Zorganizowano już przygotowania do nich.


droga drogi budowa 1200.jpg
Drogowcy zapowiadają budowę nadmorskich odcinków trasy S6. To dobra wiadomość dla turystów i mieszkańców Pomorza

S6 połączy się z S11

Trasa S6 zostanie przyłączona do sieci szybkich dróg w Polsce. Na wysokości Koszalina połączy się w przyszłości z trasą S11. Jeden z jej fragmentów właśnie w okolicy Koszalina jest w trakcie realizacji. Razem z trasą S6 będzie to także fragment obwodnicy tego miasta – od południa i od zachodu. Na wysokości Trójmiasta S6 połączy się natomiast z autostradą A1 i później na wschód z trasą S7. Umożliwi to skomunikowanie z centralną i południową częścią kraju.  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że droga ta w województwach zachodniopomorskim i pomorskim zostanie oddana do użytku w 2025 roku.

Realizacja dróg ekspresowych w Polsce jest finansowana z budżetu państwa. Wspierają je środki z Unii Europejskiej.

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/sw

 

 


 

Czytaj także

Dobre informacje dla kierowców. Powstaną kolejne odcinki drogi ekspresowej S5

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 11:29
Ministerstwo Infrastruktury podpisało program inwestycyjny dla prac przygotowawczych do budowy drogi S5 od Wirwajd do granicy województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego oraz dla prac przygotowawczych do budowy drogi S5 od Grudziądza do granicy województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie ponad 20 kilometrów trasy ekspresowej S19, która jest częścią Via Carpatii

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 14:50
Sieć dróg ekspresowych w Polsce powiększy się o kolejne ponad 20 kilometrów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła właśnie przetargi na budowę dwóch fragmentów tej trasy. Oferta konsorcjum, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Iskrzynia do węzła Miejsce Piastowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA ogłasza przetargi na kolejne drogi. Tylko od początku tego roku ich wartość wyniosła 5,9 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 07:12
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od stycznia tego roku ogłosiła przetargi na 13 odcinków nowych dróg o łącznej długości 122 km i wartości ok. 5,9 mld zł - poinformowała GDDKiA w komunikacie.
rozwiń zwiń