X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

S11 nabiera kształtów. Rozpoczęła się budowa trzech odcinków trasy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 13:51
Rozpoczęła się budowa trzech odcinków drogi ekspresowej S11 z w województwie zachodniopomorskim z Koszalina do Bobolic. W uroczystej inauguracji uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 48–kilometrowy odcinek został podzielony na trzy części. Zakończenie tej inwestycji jest planowane na 2023 rok.
Istniejący fragment trasy S11
Istniejący fragment trasy S11Foto: TT/GDDKiA Szczecin

Trasa ekspresowa S11 została zaprojektowana tak, by połączyć Śląsk z nadmorskimi kurortami w okolicach Koszalina. Cała trasa będzie miała około 600 kilometrów długości. Do dziś zbudowano ponad 120 kilometrów tej drogi. Gotowe są między innymi odcinki w okolicach Poznania i dalej na południe, w stronę Dolnego Śląska.

Pod koniec czerwca zakończyły się procedury urzędowe dotyczące trzech odcinków tej trasy z Koszalina do Bobolic. Wojewoda zachodniopomorski wydał odpowiednie pozwolenia i wykonawcy mogli wejść na plac budowy.

premier Morawiecki na budowie obwodnicy Krakowa.jpg
Północna obwodnica Krakowa będzie odporna na powodzie. To część drogi S7

Powstaną kolejne odcinki trasy

Odcinek Koszalin–Zegrze Pomorskie o długości niespełna 17 kilometrów rozpocznie się na wysokości  węzła Koszalin Zachód, którego północna część powstała w ramach budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6.

Dalej będzie przebiegać w kierunku południowym na zachód od drogi wojewódzkiej numer 167. W okolicach Niekłonic zaplanowano parę miejsc obsługi podróżnych. Na południe od Niedalina S11 przetnie drogę numer 167 i skieruje się na wschód. W miejscu przejścia przez tę trasę znajdzie się węzeł drogowy Zegrze Pomorskie. Za nim rozpocznie się kolejny odcinek Zegrze Pomorskie–Kłanino.

Ten fragment rozpoczyna się za węzłem Zegrze Pomorskie, który zostanie zrealizowany w ramach odcinka Koszalin-Zegrze Pomorskie. Trasa biegnie w dużej mierze przez tereny leśne. Droga przebiega na południe od lotniska w Zegrzu Pomorskim, następnie na północ od miejscowości Krępa i Dargiń. Na południe od miejscowości Kłanino droga zbliża się do obecnej drogi krajowej numer 11. Jest tam zlokalizowany węzeł drogowy, na którym kończy się ten odcinek. W rejonie miejscowości Dargiń zaplanowano budowę Miejsca Obsługi Podróżnych. S11 na tym fragmencie biegnie w całości po nowym przebiegu.

Odcinek Kłanino – Bobolice ma natomiast 12 kilometrów. Rozpocznie się za węzłem Kłanino. Na przecięciu z droga wojewódzką numer 169 powstanie węzeł Głodowa. Trasa poprowadzona na wschód od obecnej jedenastki ominie miejscowość Bobolice, w której teraz, zwłaszcza w okresie wakacji, często tworzą się zatory drogowe. Na przecięciu z DW-171 powstanie węzeł drogowy Bobolice, który będzie skomunikowany z obecną drogą krajową numer 11.

Pełna droga - za 8 lat

W myśl rządowych planów z Kołobrzegu na Śląsk trasą S11 dojedziemy w 2029 roku. Pokonanie całej trasy zajmie około pięciu godzin. Łączny koszt realizowanych odcinków wynosi ponad 2,3 miliarda złotych.  Dodatkowo odcinki, które obecnie nie mieszczą się w limicie finansowym Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 maja kosztować 16 miliardów złotych.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Czytaj także

Wakacje 2021: zobacz gdzie, jak i ile zapłacisz za korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu w Europie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 18:56
Ci, którzy wybierają się na wakacje samochodem lub motocyklem po Europie, muszą się liczyć z opłatami za korzystanie tak z autostrad jak i dróg krajowych. Jak informuje Polski Związek Motorowy, regulowanie opłat odbywa się w różny, charakterystyczny dla każdego kraju sposób. Mogą to być opłaty pobierane bezpośrednio przy bramkach wjazdowych na dany odcinek drogi lub w formie winietek okresowych lub drogą elektroniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybciej i bezpiecznej z Bydgoszczy do Torunia. Oba miasta połączy droga ekspresowa S10

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 13:21
Jak poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, ogłoszono już przetargi na realizację wszystkich odcinków drogi ekspresowej S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Cała trasa będzie miała około 50 km i jest jednym z głównych korytarzy drogowych w Polsce. Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w 2023 r., a udostępnienie drogi do ruchu w 2026 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Północna obwodnica Krakowa będzie odporna na powodzie. To część drogi S7

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 15:40
-Budowana północna obwodnica Krakowa będzie miała wspólne uzgodnienia środowiskowe z polderem przeciwpowodziowym, który powstaje nieopodal - zapowiedział wizytujący budowę premier Mateusz Morawiecki. To nie jedyna dobra informacja dla mieszkańców Małopolski i Podkarpacia. Dziś nowy odcinek trasy S19 połączył oba brzegi rzeki San.
rozwiń zwiń