X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomoc dla młodych rolników i restrukturyzacja gospodarstw. ARiMR wydłuża termin składania wniosków

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 10:57
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła do końca czerwca nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach dwóch działań: premie dla młodych rolników oraz restrukturyzacja małych gospodarstw. Przedłużając termin, wychodzimy naprzeciw potrzebom rolników - mówi prezes ARiMR Halina Szymańska.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: oticki/ Shutterstock
Posłuchaj
02:48 PR1_AAC 2021_06_08-06-33-18.mp3 Pomoc dla młodych rolników i restrukturyzacja gospodarstw. ARiMR wydłuża termin składania wniosków (Tomasz Matusiak/PR1)

 - To jest też w pewnym sensie pochodna wydłużenia składania wniosków o dopłaty o bezpośrednie. Były również takie sytuacje, że rolnicy i ośrodki doradztwa rolniczego informowały o tym, że jest takie zapotrzebowanie, że nie wszyscy zdążyli się przygotować, więc taki krok był oczekiwany - dodaje.

gradobicie free 1200.jpg
Pomoc dla rolników, którzy ucierpieli przez klęski żywiołowe. Wkrótce rusza nabór wniosków

Wsparcie dla młodych rolników jest wypłacane w formie bezzwrotnej premii, która wynosi 150 tysięcy złotych.

- O premię może ubiegać się osoba, która nie ukończyła 40 lat, posiada gospodarstwo rolne od 1 do 300 ha, ale prowadzi w nim działalność maksymalnie od dwóch lat. Gospodarstwo musi mieć dochody od 13 do 150 tysięcy euro. Potrzebny jest też biznesplan - wskazuje prezes ARiMR.

Pomoc w rozwoju gospodarstwa

Z kolei o dofinansowanie na restrukturyzację małych gospodarstw może starać się rolnik, posiadający gospodarstwo obejmujące co najmniej 1 hektar użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej.

- Tu chodzi o stosunkowo gospodarstwa, o sile ekonomicznej do 13 tysięcy euro. Warunek jest taki, że dochody osiągane z działalności rolniczej muszą stanowić co najmniej 25 procent dochodów takiej osoby, która chce o wsparcie się starać. Mamy też taki wymóg, że osoba, które takie wsparcie uzyska, będzie musiała poprawić dochód gospodarstwa do poziomu co najmniej 10 tysięcy euro lub o 20 procent w stosunku do kwoty wyjściowej - mówi Halina Szymańska.

Wnioski można składać do 30 czerwca w oddziałach ARiMR, pocztą lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Pomoc jest finansowana z budżetu PROW na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo ARiMR GOSPODARKA

Czytaj także

Wsparcie na rozwój ekologicznego rolnictwa. ARiMR zbiera wnioski do 17 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 09:53
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na działanie "rolnictwo ekologiczne". O wsparcie mogą ubiegać się rolnicy, którzy zdecydują się utrzymać lub przejść na metody charakterystyczne dla rolnictwa ekologicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premia na zalesianie dla rolników. ARiMR zbiera wnioski do 2 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 09:32
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór o przyznanie wsparcia na zalesianie. Ta pomoc jest przeznaczona, co do zasady, dla rolników, którzy gospodarują na gruntach słabej jakości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla rolników, którzy ucierpieli przez klęski żywiołowe. Wkrótce rusza nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 10:52
Będzie pomoc dla rolników, których uprawy w poprzednim sezonie ucierpiały przez klęski żywiołowe. Wnioski o wsparcie będzie można składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń