X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomoc dla rolników, którzy ucierpieli przez klęski żywiołowe. Wkrótce rusza nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 10:52
Będzie pomoc dla rolników, których uprawy w poprzednim sezonie ucierpiały przez klęski żywiołowe. Wnioski o wsparcie będzie można składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Środki mają przysługiwać za straty spowodowane przez różnego rodzaju zjawiska atmosferyczne - poinformował wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

- Te klęski były różnie rozłożone geograficznie i czasowo. Dochodziło do nawałnic, powodzi, gradobić, przymrozków, osunięć, lawin błotnych. Wyjątkowo zróżnicowany charakter klęsk spowodował to, że zwróciliśmy się o pomoc do Rady Ministrów i przeznaczono 150 milionów złotych na ten cel - oszacował sekretarz stanu.

Posłuchaj
00:24 bartos.mp3 Ryszard Bartosik: środki będą przysługiwać za straty spowodowane przez różnego rodzaju zjawiska atmosferyczne (IAR)

las zieleń drzewa 1200.jpg
Premia na zalesianie dla rolników. ARiMR zbiera wnioski do 2 sierpnia

Najpierw zbadanie strat, potem przyznanie pomocy

Do wniosków o wsparcie rolnicy będą musieli dołączyć protokoły ze zweryfikowaną skalą strat. Oszacowywały je wcześniej specjalnie powoływane komisje, które odwiedzały gospodarstwa. Wysokość pomocy będzie zależeć między innymi od tego elementu - poinformował wiceszef resortu rolnictwa i poseł PiS-u.

- Dla producentów owoców w sadach podstawowa pomoc to 1200 złotych do hektara, a w przypadku pozostałych upraw polowych - 1000 złotych do hektara. Mówimy tutaj o skali strat w wysokości ponad 70 procent średnich rocznych zbiorów. To są też stawki podane do upraw ubezpieczonych - brak wykupionej polisy obniża pomoc o połowę - zaznaczył.

Posłuchaj
00:29 bartos2.mp3 Ryszard Bartosik: wysokość pomocy będzie zależała m.in. od wielkości strat (IAR)

Stawki pomocy będą także mniejsze o połowę (600 i 500 zł. do hektara upraw) w przypadku, gdy skala zweryfikowanych strat dotyczy od 30 do 70 procent średniej rocznej produkcji.

Nabór wniosków Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie się 7 czerwca. Dokumenty będzie można dostarczyć do końca miesiąca.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Wsparcie na rozwój ekologicznego rolnictwa. ARiMR zbiera wnioski do 17 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 09:53
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na działanie "rolnictwo ekologiczne". O wsparcie mogą ubiegać się rolnicy, którzy zdecydują się utrzymać lub przejść na metody charakterystyczne dla rolnictwa ekologicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

150 mln zł pomocy dla rolników za straty spowodowane przez suszę i zalania. Nabór wniosków rusza w czerwcu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 07:58
Do 150 mln zł pomocy trafi do rolników, którzy ucierpieli w 2020 roku z powodu niekorzystnych zjawisk atmosferycznych - zapowiedziała wiceminister rolnictwa Anna Gembicka. Wsparcie będzie wynosiło od 500 do 1200 zł za hektar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premia na zalesianie dla rolników. ARiMR zbiera wnioski do 2 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 09:32
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór o przyznanie wsparcia na zalesianie. Ta pomoc jest przeznaczona, co do zasady, dla rolników, którzy gospodarują na gruntach słabej jakości.
rozwiń zwiń