X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKP Cargo wznawia produkcję wagonów towarowych. Planuje odkupić byłą fabrykę Gniewczyna

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 07:30
PKP Cargo liczy, że w najbliższym czasie podpisze umowę ze spółką Forespo odkupując od niej nieruchomości i ruchomości po byłej Fabryce Wagonów Gniewczyna, gdzie planuje wznowić produkcję wagonów towarowych. Rada nadzorcza PKP Cargo wyraziła zgodę na transakcję.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PKP Cargo/ mat. prasowe

Forespo Poland to spółka zależna firmy Forespo ze Słowacji, która jest właścicielem majątku po dawnej fabryce wagonów towarowych w Gniewczynie Łańcuckiej koło Przeworska (Podkarpacie).

Obecnie nie jest tu prowadzona produkcja taboru, ale Forespo Poland ma w swoim ręku nieruchomości z halami produkcyjnymi, magazynami i obiektami biurowymi oraz bocznicą kolejową.

Zgoda rady nadzorczej

PKP CARGO.jpg
Jak Grupa PKP Cargo daje sobie radę w czasie pandemii? Mamy dane za ubiegły rok

PKP Cargo informuje w komunikacie, że łączna ostateczna cena sprzedaży nieruchomości i ruchomości objętych umową wynosi prawie 7,4 mln euro brutto.

- Zgoda rady nadzorczej była niezbędna do podpisania umowy z Forespo, co mamy nadzieję nastąpi w najbliższym czasie. Chcemy potem jak najszybciej przystąpić do prac przygotowawczych przed ponownym uruchomieniem produkcji wagonów - podkreśla prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.


Odczuwalny brak wagonów towarowych

Szef spółki zaznacza , że decyzja o wznowieniu działalności fabryki w Gniewczynie jest podyktowana potrzebami rynku kolejowego.

- W Polsce i Europie zaczyna być odczuwalny brak wagonów towarowych. Widać to było choćby przy okazji przetargów na zakup taboru z unijnym dofinansowaniem. Część przewoźników miała bowiem problemy z zapewnieniem sobie terminowych dostaw wagonów, były też przypadki, że z braku możliwości technicznych wykonania zamówienia nie dochodziło do podpisania umów z producentami - wyjaśnia Czesław Warsewicz.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

PKP chce przewozić więcej żywności. Rolnicy zainteresowani współpracą z przewoźnikiem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 07:15
Chcemy zwiększyć udział transportu kolejowego w przewozie żywności, budując m.in terminale intermodalne – zapowiedział przedstawiciel zarządu PKP ds. strategii i logistyki Rafał Zgorzelski podczas konferencji "Kolej dla żywności". To kolejne wspólne przedsięwzięcie PKP i sektora rolnego reprezentowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca zainteresowanie podróżowaniem koleją. PKP Intercity przewozi coraz więcej pasażerów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 06:38
Znoszenie kolejnych obostrzeń powoduje wzrost zainteresowania podróżami koleją. W tygodniu od 10 do 16 maja 2021 r. pociągami PKP Intercity podróżowało ponad pół miliona osób. To o 34 proc. więcej niż jeszcze niecały miesiąc wcześniej, w tygodniu 19-25 kwietnia - poinformował przewoźnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja transportowa na Podkarpaciu. Znamy szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 13:59
Za dwa lata podróżni będą mogli korzystać z szybkiego, kolejowego połączenia między Rzeszowem, a portem lotniczym w Jasionce. Linia będzie elementem tworzonej właśnie sieci Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. O szczegółach inwestycji poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń