X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Artur Soboń uspokaja: na razie termin oddania Baltic Pipe nie jest zagrożony

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 11:47
- Na razie termin oddania Baltic Pipe nie jest zagrożony, ponieważ trwają prace w części polskiej oraz na innych odcinkach - powiedział w poniedziałek Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych w programie "Kwadrans polityczny" w TVP1.
Akademik Czerski - jeden z okrętów budujących Nord Stream 2
Akademik Czerski - jeden z okrętów budujących Nord Stream 2Foto: PAP/DPA/Jens Büttner

- Jesteśmy w sytuacji, w której chcielibyśmy, aby ten rurociąg, którym będzie płynąć 10 mld m sześc. gazu, z czego 8 mld m do Polski, został uruchomiony jesienią roku 2022 tak, aby Polska była niezależna, jeśli idzie o rozmowy z Rosjanami na temat nowego kontraktu lub jego braku. Ten termin, póki co, nie jest zagrożony, ponieważ te prace w części polskiej i na innych odcinkach trwają - tłumaczył Artur Soboń.

gaz gazociąg rura 1200.jpg
Budowa Baltic Pipe a decyzja Danii. Nieoficjalnie: KE gotowa pomóc wypracować rozwiązanie

Kłopot z pozwoleniem środowiskowym na terenach Danii

Odniósł się on do decyzji duńskiej Komisji Odwoławczej ds. Środowiska i Żywności, która cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii przez Danię do Polski.

statek nord stream 2 forum 1200.jpg
Nord Stream 2 coraz bliżej ukończenia. Czy europejska solidarność zawiodła?

Minister liczy, że warunki ochrony gryzoni i nietoperzy będą uzupełnione

- Pytanie jest takie – na ile ta decyzja tej komisji, która wskazała na niewystarczające zabezpieczenia, oznacza konieczność uzyskiwania ponownej decyzji środowiskowej dla tego projektu dla części lądowej, a więc na terytorium Danii, a na ile wymaga uzupełnienia o jakiś operat, który pokaże właściwe zabezpieczenia tych siedlisk gryzoni i nietoperzy, na co ja po cichu liczę - powiedział Soboń.

Dodał, że liczy na to, że po przekazaniu odpowiednich informacji przez Energinet, duńskiego operatora gazociągów, komisja odwoławcza uzyska pewność, że warunki zobowiązania związane z ochroną zwierząt zostały wypełnione.

- Trzeba powiedzieć, że Dania jest beneficjentem Baltic Pipe, bo da on większy import i przepustowość, a więc i większe bezpieczeństwo dla Duńczyków. Poza tym Dania potrafiła twardo stanąć przeciwko Nord Stream 2, broniąc Ukrainy wtedy, gdy Rosja Ukrainę szantażowała. Więc nie zakładam złej woli Duńczyków, zakładam, że jesteśmy w stanie drogą formalności, które zostały nałożone na duńskiego operatora, wypełnić te zobowiązania - stwierdził wiceminister aktywów państwowych.


PAP, jk

Czytaj także

Niemiecki polityk: Nord Stream 2 geopolityczną bronią przeciwko krajom Europy Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 13:39
Szef komisji spraw zagranicznych w Bundestagu zaproponował wprowadzenie moratorium na dokończenie budowy Nord Stream 2. Jak donosi energetyka24.pl, miałoby ono obowiązywać do momentu, w którym Bruksela, Moskwa i Waszyngton nie wypracują rozwiązań, które uniemożliwią wykorzystanie gazociągu "jako broni geopolitycznej przeciwko krajom Europy Wschodniej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rażący przykład niemieckiej hipokryzji". Czy cokolwiek powstrzyma budowę Nord Streamu 2?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 18:00
Chris Miller, profesor Tufts University z Massachusetts, na łamach "New York Timesa" wskazuje, że niewielu sojuszników Niemiec popiera projekt budowy gazociągu Nord Stream 2, łączącego Rosję z Niemcami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dania cofnęła pozwolenie na Baltic Pipe. Bernacki: pętla się zaciska

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 08:01
 - Jestem przekonany, że w przypadku Baltic Pipe i Nord Stream 2 decyzje mają charakter czysto polityczny i strategiczny - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS. 
rozwiń zwiń