X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"To więcej niż program, to nowa umowa społeczna". Premier rozpoczął promocję Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 08:13
Od wizyty w województwach lubelskim i podkarpackim premier Mateusz Morawiecki rozpoczął trasę po Polsce, podczas której będzie promował Polski Ład - nowy nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na czas po pandemii COVID-19. 
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Mateusz Marek
  • Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął akcję promocyjną Polskiego Ładu - nowego planu działań Zjednoczonej Prawicy
  • Szef rządu podkreślał, że Polski Ład to "więcej niż program". - To nowa umowa społeczna - zaznaczył
  • Mateusz Morawiecki dodał, że chce się dowiedzieć, co o Polskim Ładzie myślą Polacy
  • Na początek szef rządu odwiedzi dwa województwa: lubelskie i podkarpackie 

prof . Elżbieta Mączyńska1200.jpg
"Odejście od fetyszyzowania PKB na rzecz lepszego życia ludzi ". Mączyńska o Polskim Ładzie

Szef rządu odwiedzi dziś między innymi Ryki, Stężycę, Stalową Wolę i Rzeszów. Przed udaniem się w podróż mówił w Warszawie, że będzie chciał posłuchać opinii o Polskim Ładzie. - Polski Ład to coś więcej niż program, to nowa umowa społeczna. Chcemy zapoznać z nią Polaków i usłyszeć od Polaków, co myślą o Polskim Ładzie - wskazał szef polskiego rządu.

Posłuchaj
00:16 pmm - sekta 1 .mp3 Premier: Polski Ład to więcej niż program, to nowa umowa społeczna (IAR)

Przed wyjazdem, podczas krótkiej konferencji prasowej, szef rządu powiedział, że Polski Ład jest programem kompleksowym. Wskazał, że składają się na niego m.in. kwestie związane ze służbą zdrowia i podatkami. 

00:27 pmm - setka 2.mp3 Premier: Polski Ład to kwestie związane ze służbą zdrowia, podatkami, emeryturami, mieszkaniami i inwestycjami (IAR)

 Czytaj także: 

Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że premier podczas swojego objazdu chce przybliżyć Polakom nowy program PiS, a także podjąć dyskusję na temat jego założeń. Radosław Fogiel podkreślał, że w najbliższych tygodniach szef rządu będzie spotykał się z mieszkańcami różnych regionów Polski, aby rozmawiać o rozwiązaniach zawartych w "Polski Ładzie", które dotyczą m.in. emerytów czy służby zdrowia. Ogłoszone w sobotę propozycje programowe rządu odnoszą się między innymi do systemu podatkowego, emerytur i służby zdrowia. 

Dziesięć obszarów Polskiego Ładu

Celem zaprezentowanego w sobotę Polskiego Ładu jest podniesienie poziomu życia Polaków. Program dotyczy dziesięciu obszarów. Są to: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

mbl


Czytaj także

Premier: zasadniczym celem Polskiego Ładu jest powrót na szybką ścieżkę odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:01
- Polski Ład opiera się na pięciu filarach. Pierwszy to służba zdrowia, a drugi to bardziej sprawiedliwy system podatkowy - mówił w sobotę podczas prezentacji Polskiego Ładu premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład. 64,8 mld zł na przyjazną szkołę i kulturę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:56
Łączny nakład na filar Polskiego Ładu "Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek" ma w latach 2021-2030 wynieść 64,8 mld zł. Jako najważniejszy w tej części Polskiego Ładu wskazano Narodowy Edukacyjny Program Wyrównywania Szans po COVID-19.
rozwiń zwiń