X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Odejście od fetyszyzowania PKB na rzecz lepszego życia ludzi ". Mączyńska o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 19:25
- Większość cywilizowanych krajów kładzie dziś nacisk na postęp społeczny i cywilizacyjny - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
Prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa EkonomicznegoFoto: PR24

Gość PR24 skomentowała założenia Polskiego Ładu, który przedstawił obóz rządzący. Jak powiedziała ekonomistka, jest to program gdzie akcent położono na zmiany społeczne i postęp cywilizacyjny. Dodała, że wszystkie kraje wysoko rozwinięte idą w tym kierunku czego przykładem są np. USA.

"Bezwarunkowy dochód podstawowy"

mieszkanie1200.jpg
Bon mieszkaniowy w dwóch wariantach. Resort rozwoju pracuje też nad programem gwarancji dla kredytów hipotecznych

- Pandemia pokazała, jak wskazał The Financial Times, skalę zaniedbań społecznych i nasiliła nierówności. Dziennik podkreślił konieczność zwiększenia wydatków budżetowych na cele społeczne, a nawet wymienił konieczność poświęcenia większej uwagi koncepcji bezwarunkowego dochodu podstawowego jako dywidendy cywilizacyjnej - mówiła prof. Elżbieta Mączyńska.

Przypomniała, że zmiana podatkowa proponowana w Polskim Ładzie czyli odejście od regresywnego systemu podatkowego na rzecz progresji, to zmiana sprzyjająca postępowi społecznemu.

"Ludzie tworzą popyt"

- To ludzie tworzą popyt, biznes nie może należycie funkcjonować jeżeli nie będzie należytego popytu. Mamy więc przestawienie wajchy w polityce społeczno-gospodarczej na rzecz odejścia od fetyszyzowania PKB w kierunku hasła pt. więcej uwagi na rzecz życia ludzi - mówiła ekonomista.

Średni roczny koszt projektów zaproponowanych w Polskim Ładzie to 72,4 mld zł, a maksymalny koszt do 2030 r. ma wynieść 651,6 mld zł - wynika z programu Polski Ład.


Posłuchaj
25:27 PR24_mp3 2021_05_16-18-33-48.mp3 Prof. E. Mączyńska o Polskim Ładzie ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: prof. Elżbieta Mączyńska (prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego)

Data emisji: 16.05.2021

Godzina: 18:33

Czytaj także

Prof. Witold Modzelewski: klasa średnia jest stabilizatorem ustrojów demokratycznych

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 14:05
- Klasa średnia jest stabilizatorem ustrojów demokratycznych. Jeżeli chcemy kształtować ten model w ewolucji naszego społeczeństwa, to powinniśmy chronić jej misję. Można to robić poprzez kształtowanie się systemu podatkowego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, doradca podatkowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Proste rozwiązania, na które ekonomiści wskazywali od lat". Dr Bartoszewicz o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 20:00
- Widać wyraźnie rozwiązania makro, duże przedsięwzięcia, ale również takie rozwiązania dla każdego z nas. To chyba największa wartość tego dokumentu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, SGH. 
rozwiń zwiń