X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W tym roku PKP Intercity kupi nowy tabor za pieniądze z EBI. Wiemy o jakie sumy chodzi

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 11:20
PKP Intercity zamierza od tego roku wykorzystywać środki, które spółka pozyskała dzięki umowie kredytowej zawartej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) - poinformowała PAP rzeczniczka kolejowego przewoźnika Katarzyna Grzduk.
Pociąg ELF z zakładów PESA Bydgoszcz
Pociąg ELF z zakładów PESA BydgoszczFoto: materiały prasowe PESA Bydgoszcz

EBI we wrześniu 2019 roku przyznał około 1 mld zł (233 mln euro) kredytu PKP Intercity na inwestycje w tabor.

-PKP Intercity od bieżącego roku planuje wykorzystywanie środków pochodzących z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny na częściowe pokrycie kosztów m.in. zakupu nowego taboru w ramach już zawartych umów - poinformowała PAP rzeczniczka PKP Intercity.


PKP_1.jpg
Jaka będzie rola polskich kolei w unijnym Zielonym Ładzie?

Co kupią koleje za kredyt z EBI ?

W ramach finansowanego przez EBI projektu, spółka PKP Intercity zamierza kupić m.in. nowe lokomotywy elektryczne, wagony pasażerskie a także elektryczne zespoły trakcyjne. Z tych środków finansowana ma być również modernizacja obecnego taboru.

W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu gwarancji spłaty pierwszej części kredytu zaciągniętego przez PKP Intercity przeznaczonego na częściowe finansowanie projektu inwestycyjnego pod nazwą "Program na rzecz konkurencyjności PKP Intercity.

W opinii EBI Polska ma już nowoczesną sieć dróg i to zupełnie naturalne, że teraz zamierza zbudować równie nowoczesną sieć kolejową ze sprawnymi operatorami kolejowymi, a bank "w pełni wspiera tę długoterminową strategię, która ma pozytywny wpływ nie tylko na jakość obsługi, lecz także na klimat i środowisko dzięki wspieraniu przejścia z transportu drogowego na kolejowy".


pociąg pkp intercity 1200.jpg
Rok 2020 na torach. Co zmienił w planach PKP ?

Czym jest EBI ?

Europejski Bank Inwestycyjny jest instytucją UE udzielającą kredytów długoterminowych, której udziałowcami są państwa członkowskie. Bank zapewnia wsparcie finansowe dla rzetelnie przygotowanych inwestycji, przyczyniając się w ten sposób do realizacji celów polityki unijnej.

PKP Intercity to największy międzyregionalny polski operator kolejowy. Spółka realizuje największy program inwestycji w swojej historii, o wartości 7 mld zł.


PR24/PAP/sw 


Czytaj także

CPK planuje ruch pasażerski po uruchomieniu superlotniska. Znamy najnowsze prognozy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 10:11
Spółka Centralny Port Komunikacyjny przedstawiła prognozy ruchu pasażerskiego, które uwzględniają funkcjonowanie Portu Lotniczego Solidarność. Po raz pierwszy zastosowano przy tym specjalne narzędzie: Pasażerski Model Transportowy. Prognoza ruchu pasażerskiego w Polsce uwzględnia transport drogowy, kolejowy i lotniczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa CPK szansą na rewitalizację linii kolejowej z Orzysza do Mrągowa. Podpisano list intecyjny

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 13:30
List intencyjny w sprawie rewitalizacji linii kolejowej Orzysz – Mikołajki – Mrągowo, podpisała spółka odpowiedzialna za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, przedstawiciele ministerstwa infrastruktury oraz władz Mrągowa. Linia miałaby wejść w system kolejowy CPK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódzka Kolej Aglomeracyjna inwestuje w tabor. Hybrydowe pociągi pojadą trasami niezelektryfikowanymi

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:22
Nowosądecki producent taboru kolejowego Newag dostarczy trzy nowe trzyczłonowe pociągi elektryczno-spalinowe dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pojazdy do regionalnego przewoźnika mogą trafić w 2022 roku i obsługiwać niezelektryfikowane linie kolejowe.
rozwiń zwiń