X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Koniec prac nad pierwszym etapem Tarczy prawnej. W maju trafi do konsultacji

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 13:20
Prace nad pierwszym etapem Tarczy prawnej, która ma ułatwić życie obywatelom i działalność przedsiębiorców, zostały zakończone - powiedziała w Sejmie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka. Dodała, że projekt ustawy jest gotowy, w maju ruszą konsultacje, a latem trafi do parlamentu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak wskazała wiceminister, nad tzw. Tarczą prawną przez kilka miesięcy pracowało ministerstwo rozwoju, pracy i technologii oraz międzyresortowy zespół ds. likwidowania barier administracyjnych i prawnych.

- W pierwszym etapie prac nad Tarczą przejrzano ponad 150 propozycji zmian, które mają ułatwić życie obywatelom i funkcjonowanie przedsiębiorcom w otoczeniu gospodarczym m.in ze względu na utrudnienia związane z epidemią, ale nie tylko - dodała.

Jak podkreśliła Kornecka, mają to być zmiany o charakterze uniwersalnym. Dodała, że zmiany będą ewolucyjne i będą wprowadzane etapami, pierwszy etap został zakończony w resorcie, a 31 marca br. do wpisu wykazu prac legislacyjnych rządu, ministerstwo rozwoju złożyło projekt ustawy o likwidowaniu barier administracyjnych i prawnych mających wpływ na funkcjonowanie obywateli i przedsiębiorców.

shutt startup 1200.jpg
2020 był dobrym rokiem dla rodzimych start-upów. Zainwestowano w nie miliardy dolarów

Kolejne ułatwienia dla firm

Podała, że ustawa przewiduje 5 ułatwień.

- Wprowadzenie postępowania uproszczonego i milczącego załatwienia sprawy, wprowadzenie jednoinstancyjności w niektórych postępowaniach administracyjnych, cyfryzacja i automatyzacja procedur oraz inne formy uproszczeń, a także tzw. przepisy covidowe, które są do wprowadzenia na czas pandemii i sprowadzają się np. do przesunięcia w czasie niektórych obowiązków regulacyjnych - wymieniła.

Wyjaśniła, że m.in w trybie milczącego załatwienia sprawy możliwe będzie uzyskanie uprawnień przewodnika górskiego, w postępowaniu będzie można uzyskać np., zezwolenie na hurtową sprzedaż alkoholu, czy otrzymać książeczkę żeglarską. W ramach cyfryzacji np. postępowania o przyznanie stypendiów studenckich, scaleniowe dot. funduszy inwestycyjnych, a także dalsze reformy w kierunku cyfryzacji procesu budowlanego, przewidujące m.in. system kar za nieterminowe wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

- Szacujemy, że w maju projekt trafi do konsultacji, a latem pod obrady parlamentu. Kolejne odsłony Tarczy prawnej będą się pojawiać w cyklach kwartalnych" - dodała.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: firma GOSPODARKA POLSKA Sejm

Czytaj także

Eksperci: reżim sanitarny nagle nie zniknie, musimy opracować trwałą strategię życia i działalności gospodarczej w warunkach epidemicznych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 11:30
System szczepień może nie być aż tak skuteczny, jak tego oczekujemy. Musimy być gotowi na funkcjonowanie w reżimie sanitarnym znacznie dłużej. To wymaga strukturalnych zmian w gospodarce. Zamykanie firm w nieskończoność oznacza ich upadłości i ludzkie dramaty – mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW oraz Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP).  
rozwiń zwiń

Czytaj także

2020 był dobrym rokiem dla rodzimych start-upów. Zainwestowano w nie miliardy dolarów

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 10:21
Rok 2020, mimo pandemii, był dobry dla polskich start-upów; fundusze Venture Capital zainwestowały 2,1 mld zł w ich rozwój, łączna kwota inwestycji wzrosła o 70 proc. - podał Polski Instytut Ekonomiczny. 52 proc. finansowania dla polskich start-upów pochodziło z funduszy krajowych - dodano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inwestycje cyfrowe to przyszłość gospodarki". Premier po spotkaniu z prezesem Google

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:11
- Polska jest bardzo dobrym miejscem na inwestycje, szczególnie w zakresie nowych technologii - powiedział w środę podczas inauguracji Regionu Google Cloud w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem prezesa Google'a Sundara Pichaiego Polskę dobrze pozycjonują na przyszłość wykwalifikowani inżynierowie.
rozwiń zwiń