X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Resort finansów: termin rozliczenia CIT za 2020 rok planujemy przesunąć na koniec czerwca

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:27
W tym roku podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych będą mieć więcej czasu na złożenie deklaracji CIT i rozliczenie tego podatku - nowy termin ma być wyznaczony na 30 czerwca - przewiduje projekt rozporządzenia przygotowany przez Ministerstwo Finansów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Chodzi o opublikowany w środę na stronie Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (lub straty poniesionej) i wpłaty należnego podatku przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych.

Pieniądze banknoty gotówka free shutt-1200.jpg
Szansa na szybszy zwrot VAT. Resort finansów konsultuje projekt

Fiskus chce pomóc firmom z powodu COVID-19

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych, podatnicy CIT mają składać urzędom skarbowym deklaracje o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym - do końca trzeciego miesiąca roku następnego i w tym terminie wpłacić podatek należny albo różnicę między podatkiem należnym od dochodu wykazanego w zeznaniu a sumą należnych zaliczek za okres od początku roku.

Według resortu finansów w aktualnej sytuacji obowiązywania stanu epidemii zasadne jest wprowadzenie dla podatników rozwiązań ułatwiających wywiązywanie się z ustawowego obowiązku rocznego rozliczenia podatku dochodowego.

"Projektowana w rozporządzeniu regulacja wydłuża termin do złożenia zeznania i wpłaty należnego podatku do końca czerwca 2021 r. Projektowana zmiana znajdzie zastosowanie do wszystkich podatników, których rok podatkowy zakończył się w okresie od dnia 1 grudnia 2020 r. do dnia 28 lutego 2021 r." - tłumaczy MF w uzasadnieniu.

pieniądze portfel 1200.jpg
MF: firmy, które ucierpiały z powodu pandemii mogą później przekazać zaliczki na PIT

Do końca czerwca rozlicz CIT 

Zgodnie z projektem podatnicy CIT będą mieli wydłużony termin do złożenia zeznania i zapłaty podatku. Również wszyscy podatnicy ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych, których pierwszy rok opodatkowania ryczałtem rozpoczyna się w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 1 marca 2021 r. objęci zostaną tą regulacją - dodano w informacji od resortu finansów.


MF proponuje, aby projektowane rozporządzenie weszło w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Zdaniem autorów projektu ważny interes państwa wymaga natychmiastowego wejścia w życie rozporządzenia, a zasady demokratycznego państwa prawnego nie stoją temu na przeszkodzie, gdyż zaproponowane rozwiązanie jest korzystne dla podatników.

Projektowane rozporządzenie wpłynie pozytywnie na mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, ponieważ wydłuża termin do złożenia zeznania i wpłaty należnego podatku.

PR24/PAP/sw

Czytaj także

Rząd ma pomysł na uszczelnienie podatków. Chodzi o spółki komandytowe

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 18:52
O kolejnych rządowych pomysłach na uszczelnienie systemu podatkowego oraz walkę z optymalizacją mówił w audycji Ekspress Gospodarczy radiowej Jedynki wiceminister finansów Jan Sarnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MF: firmy, które ucierpiały z powodu pandemii mogą później przekazać zaliczki na PIT

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 17:58
Do 20 sierpnia firmy z branż, które najbardziej ucierpiały w zw. z COVID-19, będą mogły przekazać zaliczki na podatek i zryczałtowany podatek PIT, pobranych przez płatnika w styczniu tego roku - przekazał resort finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Modzelewski: sytuacja finansów państwa jest lepsza, niż zakładały to prognozy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 15:09
- Zbieramy owoce mozolnych działań naprawczych, dotyczących systemu fiskalnego. Wprowadzono wiele nowych przepisów uszczelniających system. Dlatego mimo wszystkich kosztów pandemii regres w dochodach jest niewspółmiernie niższy, niż byłby bez tych rozwiązań - powiedział o aktualnej sytuacji finansów państwa prof. Witold Modzelewski, prawnik i ekspert od spraw podatkowych.
rozwiń zwiń