X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza 6.0. Można już składać wnioski o zwolnienie ze składek ZUS

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 11:59
Od dziś można już składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek ZUS. Wsparcie skierowane do branż wymienionych w Tarczy 6.0, dotyczy niemal 40 grup przedsiębiorców.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Grabowski Foto
Posłuchaj
02:04 PR1_AAC 2020_12_30-06-33-46.mp3 Tarcza 6.0. Można już składać wnioski o zwolnienie ze składek ZUS (Justyna Golonko/PR1)

 Jak mówi rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski, zwolnienie obejmuje takie branże jak handel, gastronomia, pozaszkolne formy edukacji. Mogą z tego rozwiązania skorzystać także m.in. taksówkarze, fizjoterapeuci czy producenci dźwięki. Dokładną listę branż można sprawdzić na stronie internetowej ZUS.

Żeby skorzystać z pomocy, podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon tarczy, trzeba spełnić konkretne warunki. Paweł Żebrowski wyjaśnia, że spadek przychodów w listopadzie w stosunku do listopada zeszłego roku musi wynieść co najmniej 40 procent.


umowa_2_shutter_1200_Antonio Guillem.jpg
Mikrofirmy jak konsumenci. Od 1 stycznia nowe uprawnienia dla drobnych przedsiębiorców

Ważne wsparcie w dobie kryzysu

Tarcza 6.0 zwalnia też dodatkowe branże ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień.

- Dobrze, że w końcu jest taka możliwość, zwłaszcza przez tych przedsiębiorców, którzy zostali silnie dotknięci przez pandemię i ograniczenia - komentuje główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski.

Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. O pomoc będzie można ubiegać się do końca stycznia.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Justyna Golonko, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czeka nas trudny czas na rynku pracy". Ekonomiści prognozują, jaki będzie nadchodzący rok

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 13:00
Mijający rok był trudny dla przedsiębiorców i dla pracowników. Wszystko wiązało się z niepewnością, która determinowała podejmowanie decyzji, i ta niepewność wcale nie znikła. Czeka nas więc niestabilny rok na rynku pracy. Może zniknąć wiele firm, jeśli nie zmienią filozofii działania. Wiele zależy od szybkości i liczby szczepień przeciwko COVID-19. Metodą na realny powrót do normalności może być umożliwienie szczepienia wszystkim chętnym już teraz. Czekanie na nieprzekonanych z wyznaczonych grup wpłynie negatywnie także na gospodarkę – mówili goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz (SGH) i Piotr Soroczyński (KIG).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikrofirmy jak konsumenci. Od 1 stycznia nowe uprawnienia dla drobnych przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 14:16
Za kilka dni mikroprzedsiębiorcy zyskają nowe uprawnienia. Od 1 stycznia osoby fizyczne, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, będą mogły w wielu sytuacjach korzystać z takich praw jak konsumenci. Obecnie przedsiębiorca, zawierając umowę na firmę jest pozbawiony tego typu ochrony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienie ze składek ZUS za listopad. Zbliża się ważny termin

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 14:40
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek za listopad, w ramach tarczy antykryzysowej 6.0, powinni do końca roku złożyć deklaracje rozliczeniowe - przypomina ZUS.
rozwiń zwiń