X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budowa Via Carpatia na Podkarpaciu. Ogłoszono dwa przetargi

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 11:50
Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła dwa przetargi na budowę kolejnych odcinków drogi ekspresowej Via Carpatia. Oba powstaną na Podkarpaciu. Chodzi o fragmenty trasy z Iskrzyni do Miejsca Piastowego i od Miejsca Piastowego do Dukli. W sumie, to około 20 kilometrów nowej trasy.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/chasdesign

Pełniący obowiązki Generalnego dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski powiedział, że odcinki te powstaną na trudnym terenie ze względów geologicznych. W związku z tym budowa drogi ekspresowej w tym regionie będzie wymagała dużych nakładów pracy.

Na innych, podkarpackich odcinkach, które już mają przygotowaną koncepcję programową wykonano już ponad 1250 odwiertów. Są one koniczne, by sprawdzić możliwości gruntu i dostosować technologię budowy drogi do warunków geologicznych. Na tej trasie pojawią się także tunele. W sumie na Podkarpaciu powstanie 169 kilometrów drogi S19, czyli Via Carpatii.


Droga 3 twitter - GDDKiA.jpg
Via Carpatia. Jest pierwsza umowa na budowę podlaskiego odcinka drogi

W tej chwili już w fazie realizacji na terenie tego województwa jest 64 kilometry trasy, a 30 kilometrów już funkcjonuje. Tomasz Żuchowski zapowiedział, że kolejne przetargi na Via Carpatię na Podkarpaciu zostaną ogłoszone mniej więcej w połowie przyszłego roku.

Polski odcinek trasy

Polski odcinek trasy Via Carpatia, to prawie 700 kilometrów. W tej chwili funkcjonuje 75 kilometrów tej trasy. 257 kilometrów jest w fazie realizacji.

Przedstawiciele ministerstwa infrastruktury podkreślają, że trasa ta będzie niezwykle ważna dla całej Polski Wschodniej. S19 będzie miała wymiar zarówno międzynarodowy, jak i krajowy, co pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy zarówno Podkarpacia, Lubelszczyzny i Podlasia. Przyspieszenie inwestycji było możliwe dzięki decyzji rządu podjętej w 2017 roku, kiedy  to podjęto decyzję o powiększeniu zasobów finansowych Krajowego Funduszu Drogowego, z którego finansowana jest inwestycja.

Czym będzie Via Carpatia ? 

Docelowo trasa Via Carpatia ma połączyć Morze Bałtyckie na Litwie z Morzem Śródziemnym w Salonikach w Grecji. Za południową granicą Polski trasa będzie biec przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję.


budowa drogi 1200.jpg
Powstaną kolejne odcinki trasy Via Carpatia na Podlasiu. GDDKiA podpisała umowy

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/sw

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lipsko na Mazowszu będzie miało obwodnicę. Kolejne 9 w planach GDDKiA

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 15:00
Mieszkańcy miejscowości Lipsko w województwie mazowieckim już niedługo będą się mogli cieszyć z obwodnicy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na realizację tej inwestycji. Samorząd miasta od wielu lat zabiegał o tę inwestycję. Wreszcie znalazła się ona w ogłoszonym na początku tego roku programie budowy stu obwodnic w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki był rok 2020 w budowie dróg i autostrad?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 13:20
Rok 2020 to czas budowy obwodnic, tuneli drogowych, nowych odcinków autostrad, modernizacji dróg ekspresowych i samorządowych  oraz przygotowywania nowych planów inwestycyjnych na 2021 rok. Pandemia nie pokrzyżowała planów budowy takich projektów jak Via Carpatia.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne miasta zyskają obwodnice. Sprawdź, o których mowa

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 12:00
Smolajny mogą być pierwszym miastem w Polsce, w którym powstanie obwodnica w ramach programu budowy stu obwodnic w całym kraju. Warmińsko-mazurski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał właśnie umowę z firmą Budimex na realizację tej inwestycji.
rozwiń zwiń