X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Via Carpatia. Jest pierwsza umowa na budowę podlaskiego odcinka drogi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 14:44
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na realizację pierwszego odcinka tej międzynarodowej drogi w województwie podlaskim. Pierwszy 13-kilometrowy odcinek będzie biegł od węzła Białystok, do miejscowości Ploski. Droga Via Carpatia o symbolu S19 będzie budowana w standardzie drogi ekspresowej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Stockr/Shutterstock.com

Powstaną po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W sumie na terenie województwa podlaskiego wybudowanych będzie 10 odcinków tej trasy. W tej chwili trwają przygotowania przetargowe. Ale jeszcze w grudniu ma zostać podpisana umowa na wybudowanie drugiego i trzeciego odcinka Via Carpatii w tym województwie. Jeden z nich, to południowe obejście Białegostoku, a więc od węzła Białystok Zachód do miejscowości Księżyn. Kolejny odcinek od Księżyna do węzła Białystok Południe.

Budowa zostanie skończona w 2024 roku 

Wartość zawartego dziś kontraktu to prawie 400 milinów złotych. Na 13- kilometrowym odcinku zaplanowano budowę 16 obiektów inżynieryjnych. Najważniejszym z nich jest przeprawa przez dolinę Narwi o długości 160 metrów. Zaplanowano także między innymi 8 przejść dla zwierząt, a także budowę węzła drogowego Zabłudów. Wykonawca prac będzie mógł wybrać, jaki rodzaj nawierzchni zastosuje. Może wybrać betonową lub bitumiczną. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie zbierał dokumentację po to, by wystąpić o wszelkie zgody i pozwolenia. Zasadniczy etap inwestycji, czyli prace budowlane zaplanowano na lata 2022 – 2024.

Czym jest Via Carpatia? 

Inicjatywa budowy międzynarodowego szlaku drogowego Północ – Południe powstawała w 2006 roku. Docelowo droga ma połączyć Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji. Trasa ma przebiegać przez Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję.

Via Carpatia w Polsce na odcinku z Kuźnicy do Korycina szlak biegnie wraz z drogą Via Baltica. Jej przebieg zaplanowano na terenie województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. Inwestycja ma się przyczynić do ożywienia gospodarczego tak zwanej ściany wschodniej, czyli wschodnich województw naszego kraju.

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W 2021 r. przetargi na budowę 660 km dróg oraz kolejne obwodnice

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:14
W 2021 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi, które obejmą łącznie 660 km dróg krajowych oraz obwodnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Auta ominą kolejne miejscowości. Powstaną obwodnice na Mazowszu i w woj. kujawsko–pomorskim

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:02
Rozpoczęły się przygotowania do budowy obwodnic w województwie mazowieckim i kujawsko–pomorskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała serię umów na przygotowanie dokumentacji obwodnic Brześcia, Kowalewa Pomorskiego, Strzelna i Nowej Wsi Wielkiej w województwie kujawsko–pomorskim oraz obwodnic Siedlec i Sokołowa Podlaskiego na Mazowszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozbudowa autostrady A2. Rusza przetarg na realizację inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 15:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację kolejnego odcinka autostrady A2 na wschód od Warszawy. Tym razem chodzi o fragment między miejscowością Swory a Białą Podlaską. W myśl planów GDDKiA autostrada A2 na całym odcinku między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami zakończy się w 2025 roku.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybudują drogę i przełożą koryto rzeki. Umowa na budowę odcinka Nowy Sącz – Brzesko podpisana

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 15:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie pierwszego etapu budowy drogi krajowej między Brzeskim a Nowym Sączem. Inwestycja jest jednocześnie drugim etapem tak zwanego łącznika brzeskiego. Prace wykona firma Eurovia Polska. Koszt tych prac został wyceniony przez wykonawcę na prawie 100 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz bliżej do szybkiego połączenia drogowego Gdynia - Słupsk. GDDKiA ogłosiła kolejny przetarg

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 12:28
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę 13 - kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 Bobrowniki - Skórowo. Będzie to trzeci odcinek, na którego budowę ogłoszono przetarg.
rozwiń zwiń