X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PARP chce pobudzić innowacyjność polskich firm. Zobacz o jak dużą sumę chodzi

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 13:33
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs z pulą 500 mln zł na ułatwienie wdrożenia wyników badań rozwojowych. Średnie, małe i mikrofirmy mogą starać się o pomoc finansową np. na wprowadzenie do sprzedaży innowacyjnych produktów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, metamorworks

Pieniądze dla polskich firm będą pochodziły z programu "Badania na rynek", który ma za zadanie ułatwić wprowadzenie do sprzedaży nowych lub znacząco ulepszonych produktów oraz wdrożenie innowacyjnych procesów technologicznych, które są wynikiem wcześniej przeprowadzonych przez wnioskodawcę lub zleconych prac badawczo-rozwojowych. W konkursie mogą wziąć udział również przedsiębiorcy, którzy tego rodzaju prace zakupili.


cyfryzacja 1200.jpg
Ponad 200 projektów powalczy o tytuł "Polskiego Produktu Przyszłości"

Na jakie inwestycje można wydać pieniądze z PARP ? 

Firmy mogą przeznaczyć środki z PARP na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji, zakup nieruchomości, roboty budowlane czy budowę nowej linii produkcyjnej oraz hal.

Wsparcie może wynieść maksymalnie do 80 proc. wartości projektu, przy czym koszty kwalifikowalne powinny mieścić się między 1 mln zł a 50 mln euro. Na usługi doradcze i na prace rozwojowe może zostać przeznaczone po 1 mln zł.


Dofinansowanie umożliwia również pokrycie kosztów związanych z nabyciem wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej, jak również eksperymentalnych prac rozwojowych czy usług doradczych.


cyfryzacja 1200.jpg
Raport PARP: im większa firma, tym wyższy wskaźnik innowacji

Do kiedy można składać wnioski do PARP ? 

Wnioski będzie można składać od 13 stycznia do 17 lutego 2021 r. Jak przypomniała Agencja, w poprzedniej edycji przedsiębiorcy złożyli 239 wniosków na ponad 2,3 mld zł, przy budżecie 750 mln zł. Według PARP, dobitnie świadczy o tym, że mimo trudności wynikających z obecnej sytuacji gospodarczej związanej z pandemią, programy Agencji cieszą się dużą popularnością.


O dofinansowanie w ramach programu mogą starać się firmy z sektora MŚP, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski i zakończyły przynajmniej jeden pełny rok obrotowy. Dodatkowo, w ciągu trzech lat poprzedzających złożenie wniosku ich minimalny próg przychodów w jednym zamkniętym roku obrotowym powinien wynieść 600 tys. zł dla mikro- i małych przedsiębiorców oraz 1 mln zł dla średnich.PR24/PAP/sw 


Czytaj także

PARP i NCBR po raz XXIII szukają polskich produktów przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 08:00
Twórcy innowacyjnych produktów i nowatorskich technologii mogą już zgłaszać się do organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. W XXIII edycji na przedsiębiorców, instytuty naukowe i uczelnie czeka aż 600 tys. zł unijnego wsparcia. Projekty można zgłaszać do 29 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradztwo i usługi szkoleniowe w dobie pandemii. PARP ma ofertę dla firm

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 11:00
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór wniosków na wsparcie firm, które w trudnym czasie pandemii potrzebują usług szkoleniowych i doradczych. Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do 80 proc. wartości projektu, z którego chcą skorzystać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PARP zwróci część kosztów szkoleń i doradztwa. Zobacz, jak skorzystać z pomocy

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 12:33
Mikro-, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa mogą ubiegać się do 30 listopada tego roku o zwrot części kosztów usług szkoleniowych i doradczych wspomagających prowadzenie firmy w czasie pandemii - przypomina Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

60 mln zł ze środków UE. PARP chce zachęcić zagraniczne start-upy do działania nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:39
Rusza konkurs, którego celem jest przyciągnięcie do Polski zagranicznych start-upów - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Budżet konkursu to 60 mln zł ze środków Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Forum Przedsiębiorczości z okazji 20-lecia PARP. Gowin: pandemia wymusiła zmiany w prowadzeniu biznesu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 14:06
- Kryzys wywołany przez pandemię postawił przedsiębiorców w sytuacji, która wymaga zmian w prowadzeniu biznesu, stosowania nowych narzędzi i modeli biznesowych, które z kolei często wymagają nowych kompetencji - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, otwierając Forum Przedsiębiorczości z okazji 20-lecia PARP.
rozwiń zwiń