X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zwiększyła się liczba nowych spółek zarejestrowanych w bazie REGON. GUS podał nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 11:22
Na koniec listopada 2020 r. do rejestru REGON wpisanych było 4 mln 655,5 tys. podmiotów gospodarki narodowej, tj. o 0,2 proc. więcej niż miesiąc wcześniej i 2,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ESB Professional

Według urzędu spadek liczby podmiotów nowo zarejestrowanych odnotowano dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (o 25,7 proc.) oraz spółek (o 11,2 proc.). Dla spółek handlowych odnotowano spadek o 9,2 proc. w tym dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością o 8,1 proc. Liczba spółek cywilnych nowo zarejestrowanych zmniejszyła się o 29,1 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

firma free 1200.jpg
Resort finansów: musieliśmy zmienić prawo, aby zyski spółek komandytowych nie uciekały za granicę

Ile jest zarejestrowanych spółek? 

Jak podał GUS, w listopadzie wyrejestrowano z rejestru REGON 12,5 tys. podmiotów, czyli o 10,5 proc. mniej niż przed miesiącem. Spadek liczby podmiotów wyrejestrowanych odnotowano dla spółek (o 18,3 proc.) oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (o 9,1 proc.). Jednocześnie w listopadzie zarejestrowano 23,4 tys. nowych firm, o 23,5 proc. mniej niż w październiku.

GUS odnotował w listopadzie spadek liczby wyrejestrowanych spółek handlowych o 20,7 proc. w porównaniu do października.

Urząd statystyczny poinformował, że odnotowano wzrost liczby podmiotów z zawieszoną działalnością o 3,1 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Podmioty te, według stanu na koniec listopada 2020 roku, stanowiły 10,7 proc. ogólnej liczby zarejestrowanych podmiotów w rejestrze REGON.

Jakie branże najczęściej mają kłopoty ? 

Największy wzrost liczby podmiotów z zawieszoną działalnością w listopadzie w porównaniu do poprzedniego miesiąca odnotowano w sekcji kultura, rozrywka i rekreacja (6,8 proc.). Wzrost podmiotów z zawieszoną działalnością odnotowano również w sekcji administrowanie i działalność wspierająca (4,5 proc.), transport i gospodarka magazynowa (4,1 proc.), zakwaterowanie i gastronomia (3,8 proc.).

firma 1200.jpg
GUS podał zaskakujące dane o liczbie nowych firm. Sprawdź, ile ich było we wrześniu

Z jakich regionów ?

Pod względem terytorialnym największy wzrost podmiotów z zawieszoną działalnością w porównaniu do poprzedniego miesiąca odnotowano w województwie lubelskim (4,1 proc.), małopolskim (3,9 proc.) oraz podlaskim (3,9 proc.).

PR24/PAP/sw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS podał zaskakujące dane o liczbie nowych firm. Sprawdź, ile ich było we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 13:00
Liczba nowo zarejestrowanych podmiotów gospodarczych wpisanych do rejestru REGON we wrześniu 2020 roku wzrosła o 18,9 proc. w porównaniu do sierpnia tego roku - podał w piątek GUS. Do rejestru we wrześniu wpisanych było łącznie ponad 4,6 mln różnego typu firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W październiku wzrosło średnie wynagrodzenie. Znamy dane GUS za III kwartał

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 10:30
Przeciętne wynagrodzenie w III kw. 2020 r. wzrosło o 4,8 proc. licząc rok do roku i wynosiło 5.168,93 zł , czyli więcej o 327 złotych- podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. W październiku spadła liczba wyrejestrowanych firm w porównaniu do września. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W listopadzie zbankrutowało mniej firm niż wiosną. Ta liczba zaskakuje

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 09:20
W listopadzie sądy ogłosiły upadłość tylko 29 przedsiębiorstw, najmniej od wielu lat - pisze piątkowy "Puls Biznesu". Więcej bankructw było w środku lockdownu, wiosną 2020 r. 
rozwiń zwiń