X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Produkt od "szczęśliwych zwierząt". Nowe oznakowanie wyrobów spożywczych

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 09:50
Wkrótce pojawi się możliwość znakowania produktów informacją "DobrostanPlus" oznaczającą, że dany produkt pochodzi od zwierząt utrzymywanych przez rolnika w warunkach podwyższonego dobrostanu. Resort rolnictwa przygotował zmiany w ustawie jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Dudarev Mikhail/shutterstock

Jak tłumaczą autorzy zmian, celem nowelizacji ustawy jest przede wszystkim doprecyzowanie i uzupełnienie dotychczasowego prawa o przepisy pozwalające skuteczniej prowadzić kontrole przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Po zmianie przepisów IJHARS prowadząc kontrole będzie mogła dokonywać "zakupu kontrolowanego", a także anonimowo pobierać próbki do badań. Inspekcja będzie mogła również dokonywać kontroli w obrocie detalicznym na podstawie okresowego imiennego upoważnienia, a także sprawdzać działalność zakładów żywienia zbiorowego poprzez zakup kontrolny produktu. W takim wypadku inspektor, po dokonaniu zakupu, będzie musiał ujawnić swoja tożsamość i pokazać upoważnienie do kontroli.


shutterstock_schronisko psy 1200.jpg
Minister rolnictwa: powinniśmy wzmocnić ochronę zwierząt w Polsce

"Produkt polski" dla wody i kwiatów

Pracownicy Inspekcji w trakcie swoich czynności będą mogli również fotografować kontrolowane artykuły rolno-spożywcze. Projekt przewiduje ponadto, że Inspekcja będzie mogła przekazywać do publicznej wiadomości informacje o wynikach kontroli, "niezależnie od obligatoryjnego upubliczniania informacji zawartych w decyzjach administracyjnych dotyczących artykułów rolno-spożywczych zafałszowanych".

W ocenie skutków regulacji czytamy, że odpowiadając na wnioski branży producenci wody mineralnej, wody źródlanej, wody stołowej i soli oraz kwiatów ciętych, bulw, cebul będą je mogli znaczyć informacją "Produkt polski".


pies schronisko 1200.jpg
Grzegorz Puda: "piątka dla zwierząt" to dopasowanie prawa do przepisów unijnych

Adekwatna cena do wyższej jakości

Zgodnie z projektem na rynku będzie mogło się pojawić kolejne oznaczenie "Dobrostan zwierząt", które oznaczać będzie, że dany produkt pochodzi od zwierząt, które są utrzymywane w gospodarstwie w warunkach podwyższonego dobrostanu.

– Oznaczenie "DobrostanPlus", pozwoli na to, aby z jednej strony konsumenci mieli świadomość, że produkty, które kupują, pochodzą od zwierząt utrzymywanych w warunkach podwyższonego dobrostanu, a z drugiej umożliwi otrzymywanie przez rolników adekwatnej do tej jakości ceny. Koncepcja informacji "DobrostanPlus" opiera się na dobrowolnym wykorzystaniu oznakowania na wszystkich etapach produkcji i obrotu – podkreślają autorzy projektu noweli.

 

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powszechny Spis Rolny. Rzecznik GUS: będzie realizowany głównie zdalnie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 10:45
- Pandemia wpłynęła na naszą decyzję. 30 września Centralne Biuro Spisowe wydało komunikat o zawieszeniu działań rachmistrzów w terenie - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Banaszek, rzecznik Głównego Urzędu Statystycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rolnictwa: wydatki w budżecie 2021 na rolnictwo wzrosną o 11,5 procent

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 15:27
Sejmowa komisja rolnictwa pozytywnie zaopiniowała budżet rolny na 2021 rok, nie wprowadzając do niego poprawek. Wydatki na rolnictwo, bez KRUS, wzrosną do 5 mld 159 mln zł, czyli o 11,5 proc. - poinformował wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska żywność ceniona na świecie. Eksportujemy jej coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 16:21
Wartość eksportowanych towarów rolno-spożywczych z roku na rok rośnie. Od stycznia do sierpnia br. sprzedaż polskiej żywności osiągnęła wartość 21,9 mld euro tj. była o 6 proc. wyższa niż rok wcześniej - poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
rozwiń zwiń