X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polskie lasy ze wsparciem funduszy unijnych. Ochrona środowiska i walka z pożarami

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 08:25
Październikowy Dzień Drzewa stał się dobrą okazją do przypomnienia wybranych proekologicznych działań dofinansowanych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przypomina, jak unijne fundusze wspierają polskie lasy.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/TSN52

– Jednym z kluczowych beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko w zakresie ochrony środowiska jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Instytucja ta dba o różnorodność biologiczną ekosystemów leśnych oraz chroni je przed zagrożeniami, takimi jak susze, podtopienia, czy pożary. Istotne wsparcie w realizacji tych działań zapewniają fundusze unijne. Obecnie wdrażane są projekty o łącznej wartości około 612 mln zł, z czego ponad 380 mln zł to środki z POIiŚ – mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

1200_Woś_EN.jpg
"Niosą depozyt dziedzictwa przyrodniczego". Michał Woś podziękował leśnikomMała retencja i ochrona siedlisk

Lasy Państwowe uzyskały dofinansowanie unijne w kwocie prawie 313 mln zł na budowę i poprawę funkcjonowania zbiorników małej retencji oraz małych budowli piętrzących i gromadzących wodę. Działania te mają na celu zwiększenie retencji wodnej, spowolnienie odpływu wód powierzchniowych, przywracanie funkcji obszarom mokradłowym oraz odtwarzanie terenów zalewowych. Realizowane zadania przyczynią się do odbudowy ekosystemów naturalnych, co będzie miało pozytywny wpływ na różnorodność biologiczną lasów.


Niemal 20 mln zł środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko zaangażowanych jest w ochronę siedlisk przyrodniczych oraz roślin i zwierząt występujących na obszarach Natura 2000 na terenie Lasów Państwowych. W realizację zadań zaangażowało się 106 nadleśnictw z całej Polski. Obszar projektu obejmuje ponad 14 tys. ha, gdzie chronionych jest około 30 gatunków fauny i flory oraz ponad 30 typów siedlisk.

Zapobieganie pożarom

Ważnym działaniem wspieranym z POIiŚ jest zapobieganie pożarom na terenach leśnych. W tym celu Lasy Państwowe wybudują, zmodernizują i wyremontują łącznie 124 dostrzegalnie (budowle obserwacyjne). Zostanie również zakupiony sprzęt wspierający system ratowniczo-gaśniczy oraz urządzenia do lokalizacji pożarów.


Nadleśnictwa korzystają już z 67 zakupionych samochodów patrolowo-gaśniczych, a także 12 nowych stacji meteorologicznych, które pomagają prognozować warunki atmosferyczne. Wartość projektu, realizowanego od 2016 roku, to 78,9 mln zł, z czego 48 mln zł to fundusze unijne z Programu Infrastruktura i Środowisko.

PolskieRadio24.pl/mfipr.gov.pl/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zieloni krytykują niemiecki rząd. Powodem alarmująca kondycja lasów

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 12:45
Szef klubu parlamentarnego Zielonych Anton Hofreiter skrytykował w niedzielę niemiecki rząd za bezczynność wobec suszy pustoszącej lasy w Niemczech. Jak stwierdził, za zły stan lasów odpowiada zbyt intensywna wycinka drzew. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niosą depozyt dziedzictwa przyrodniczego". Michał Woś podziękował leśnikom

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 19:55
- Polscy leśnicy niosą ogromny depozyt dziedzictwa przyrodniczego, służą całej ojczyźnie - mówił na Jasnej Górze minister środowiska Michał Woś, który wziął udział w 24. Pielgrzymce Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: budowa w środku lasu pod pretekstem walki z pandemią. Inwestycję zablokowano

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 19:45
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował, że budowa domków w środku Lasu Bemowskiego w Warszawie została przerwana. Deweloper rozpoczął inwestycję pod pretekstem walki z pandemią koronawirusa. 
rozwiń zwiń