X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niosą depozyt dziedzictwa przyrodniczego". Michał Woś podziękował leśnikom

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 19:55
- Polscy leśnicy niosą ogromny depozyt dziedzictwa przyrodniczego, służą całej ojczyźnie - mówił na Jasnej Górze minister środowiska Michał Woś, który wziął udział w 24. Pielgrzymce Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska.
Minister środowiska podziękował leśnikom za ich pracę
Minister środowiska podziękował leśnikom za ich pracęFoto: East News/Wojciech Stróżyk
lasy państwowe 1200.jpg
Lasy Państwowe wydały prawie 1 mld złotych na walkę z suszą

W poprzednich latach w dorocznej modlitwie udział brało zawsze kilka tysięcy osób. W tym roku ze względu na pandemię, liczba uczestników pielgrzymki została ograniczona jedynie do zaproszonych gości. Poza ministrem środowiska, byli wśród nich m.in. dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny oraz doradca prezydenta Andrzeja Dudy Paweł Sałek.

Czytaj także:

Jak mówił, cytowany przez Biuro Prasowe Jasnej Góry, minister Woś, doroczna pielgrzymka - obok charakteru duchowego - przypomina też o roli leśników w gospodarce. - Polscy leśnicy to ci, którzy niosą ogromny depozyt polskiego dziedzictwa przyrodniczego w swoich rękach, od pokoleń go przekazują i doskonale rozumieją, że ta służba, to nie tylko służba instytucji, ale i ojczyźnie, w ramach dobra wspólnego - powiedział.

Zarówno Michał Woś, jak i dyrektor Lasów Państwowych zaznaczyli, że epidemia koronawirusa w znaczący sposób odbiła się na pracy leśników.

shutterstock_ las 1200.jpg
Aby las był lepszej jakości. ARiMR wspiera właścicieli prywatnych lasów

"Jest gorzej, ale sytuacja jest stabilna"

- Mamy problemy jeśli chodzi o wykonawstwo naszych prac, sprzedaż drewna i związane z tym problemy z brakiem przychodów, a pamiętajmy, że Lasy Państwowe są państwową jednostką organizacyjną, która zgodnie z ustawą o lasach, musi się sama finansować. W tej chwili mamy znaczną utratę przychodów w stosunku do roku poprzedniego i wprowadzamy oszczędności na każdym poziomie zarządzania, zmniejszamy nasze wydatki inwestycyjne i kosztowe, dzięki temu zachowujemy naszą płynność finansową - powiedział Konieczny.

Posłuchaj
00:23 10637894_1.mp3 Jasna Góra: XXIV Pielgrzymka Leśników (IAR)

Dyrektor wyraził nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi, a przynajmniej nie pogorszy się. - Jest gorzej, ale sytuacja jest stabilna i nie grozi nam na tę chwilę utrata płynności finansowej - zaznaczył. Konieczny dodał też, że pomimo trudności lasy są bezpieczne i otwarte dla wszystkich.

- Dziękujemy za to, że jesteśmy, dziękujemy za to gdzie jesteśmy, dziękujemy za to, że powierzchnia lasów w Polsce każdego roku się zwiększa, od II wojny światowej. Dziękujemy również za to, że w tym roku, do tej pory mieliśmy tylko 6 tys. pożarów, a w tamtym roku było 9 tys. pożarów, które są bardzo niebezpieczne i bardzo szybko trawią nasze lasy, kiedy następuję brak opadów - mówił Konieczny.

Msza św. w Kaplicy Matki Bożej

Centralnym punktem pielgrzymki była popołudniowa msza św. w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej - krajowy duszpasterz leśników. Homilię wygłosił bp Roman Pindel z diecezji bielsko-żywieckiej. Jak powiedział bp Lityński, jednym z głównych tematów spotkanie było wyrażenie wdzięczności za zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej.

Leśnicy nie byli jedyną grupą pielgrzymów, którzy w sobotę modlili się na Jasnej Górze. W częstochowskim sanktuarium odbywała się tego dnia także m.in. Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej, 38. Pielgrzyma Ludzi Morza i 3. Ogólnopolska Pielgrzymka Seniorów. W sanktuarium modlili się też pracownicy i sympatycy tygodnika "Niedziela" oraz członkowie Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Woś o proteście przeciwko Greenpeace: dla "ekoorganizacji" nie zawsze ekologia jest najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 07:39
- Coraz większa jest świadomość społeczeństwa, że tzw. ekoorganizacje nie zawsze mają to eko na pierwszym miejscu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Woś, minister środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa osiedla w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Minister środowiska zawiadomił prokuraturę

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:20
Minister środowiska Michał Woś zawiadomił Prokuraturę Krajową o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prywatnego inwestora, który rozpoczął budowę osiedla domów jednorodzinnych w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milion sadzonek czeka na chętnych. Para prezydencka zainaugurowała II edycję akcji "sadziMY"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:11
Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą zainaugurował II edycję ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew "sadziMY". W ramach akcji przygotowano milion sadzonek do odebrania w siedzibach nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń