X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister infrastruktury: trasa S61 Polska-Litwa będzie gotowa w 2023 roku

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 14:00
Wspólne inwestycje oraz współpraca transgraniczna - to najważniejsze tematy spotkania ministrów do spraw transportu Polski i Litwy. Andrzej Adamczyk oraz Jarosław Narkiewicz wizytowali także budowę odcinka drogi S61.
Ministrowie transportu Polski i Litwy zwiedzają fragment budowy trasy Via Baltica
Ministrowie transportu Polski i Litwy zwiedzają fragment budowy trasy Via Baltica Foto: ministerstwo infrastruktury/twitter

Rano w Sejnach odbyły się rozmowy polskiej i litewskiej delegacji. Były one kontynuacją rozmów prowadzonych w zeszłym tygodniu w Wilnie podczas konsultacji rządowych.

Tematem była współpraca polsko-litewska przy realizacji inwestycji w rejonie przygranicznym. Polska i Litwa prowadzą wspólnie dwa duże projekty infrastrukturalne – Via Baltica i Rail Baltica. Projekty te tworzą międzynarodową sieć drogową i kolejową, która łączy, w przypadku Via Baltica – Polskę z północną Europą, a w przypadku Rail Baltica – północ z południem Europy.

 – Rząd wspiera inwestycje na drogach lokalnych także tutaj, przy granicy z Litwą: w powiatach suwalskim i sejneńskim – powiedział po pierwszych rozmowach minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szef resortu podziękował też Jarosławowi Narkiewiczowi za bardzo dobrą współpracę przy realizacji obu projektów.


obwodnica1200.jpg
Wielki program drogowy dla Polski. Adamczyk: tysiące kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, obwodnice w 100 miastach

Via Baltica 

Obie delegacje rozpoczęły wizytację jednego z odcinków drogi S61 z Suwałk do Budziska. Jest on fragmentem jednego z odcinków trasy Via Baltica.

W tej chwili zaawansowanie prac sięga tutaj 17 procent. Budowa rozpoczęła się w styczniu tego roku. Inwestycja ma być gotowa w trzecim kwartale 2022 roku.

Wojewoda Warmińsko-Mazurski wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla fragmentu przyszłego międzynarodowego szlaku Via Baltica. Dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S61 Ełk Południe - Wysokie. Decyzja umożliwi rozpoczęcie prac. Wcześniej taką decyzję uzyskały odcinki S61 Wysokie - Raczki oraz Szczuczyn - Ełk Południe. Na obu trwają już prace budowlane.  

S61

Budowa obejmie odcinek drogi ekspresowej S61 wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o łącznej długości około 23 kilometrów. Zgodnie z kontraktem powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstaną między innymi 24 obiekty inżynierskie oraz węzeł Ełk Wschód.  Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Trakcja PRKiI S.A., Mostostal Warszawa S.A. oraz Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. Wartość  kontraktu to prawie 686 milionów złotych.  

budowa drogi droga 1200.jpg
Przetarg na kolejny fragment Via Carpatia. Zobacz, gdzie będzie przebiegać nowa trasa

 

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/sw

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inwestycja za ponad 600 mln zł. Powstanie nowy odcinek trasy S16 i obwodnica Mrągowa

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 14:21
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo. Inwestycję za ponad 600 mln złotych zrealizuje w okresie 39 miesięcy firma PORR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaną nowe odcinki Via Carpatia. Trzy przetargi ogłoszone

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 11:13
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła trzy przetargi na projekt i budowę kolejnych fragmentów drogi ekspresowej S19 w województwie podlaskim. Są to odcinki o łącznej długości 30 kilometrów: Ploski-Haćki, Haćki-Bielsk Podlaski Zachód i Bielsk Podlaski Zachód – Boćki. To kolejne fragmenty trasy Via Carpatia, która za kilka lat połączy Białystok z Lublinem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą nowe znaki drogowe. Mają przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 09:35
Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowelizacją rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Projektowane przepisy wprowadzają nowe znaki pionowe wraz z ich wzorami graficznymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetarg na kolejny fragment Via Carpatia. Zobacz, gdzie będzie przebiegać nowa trasa

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:33
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę fragmentu drogi ekspresowej S19 na odcinku Malewice – Chlebczyn. Trasa w województwie podlaskim będzie fragmentem drogi Via Carpatia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Dróg Samorządowych w praktyce. Remonty w podkrakowskich miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 14:27
Ministerstwo Infrastruktury chwali się efektami działania Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Jerzmanowice-Przeginia w powiecie krakowskim dzięki rządowemu wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontowała kluczową ulicę. Tam też odbyła się konferencja prasowa ministra Andrzeja Adamczyka.
rozwiń zwiń