X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przetarg na kolejny fragment Via Carpatia. Zobacz, gdzie będzie przebiegać nowa trasa

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:33
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę fragmentu drogi ekspresowej S19 na odcinku Malewice – Chlebczyn. Trasa w województwie podlaskim będzie fragmentem drogi Via Carpatia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/GDDKiA

Odcinek będzie miał 25 kilometrów długości. Ma spełniać wszystkie parametry drogi ekspresowej. Powstaną po dwa pasy ruchu w każdą stronę, bezkolizyjne skrzyżowania, przejścia dla zwierząt, a także punkty obsługi podróżnych. Odcinek Malewice – Chlebczyn, to najbardziej na południe wysunięty fragment S19 na Podlasiu, przekraczający Bug.

Obecny podczas uroczystości rozpisania przetargu wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział, że droga Via Carpatia to skok cywilizacyjny. Inwestycja ma za zadanie poprawić komunikację na wschodzie Polski, a tym samym poprawić atrakcyjność dla inwestorów.

budowa drogi 1200.jpg
Wielki program drogowy dla Polski. Adamczyk: tysiące kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, obwodnice w 100 miastach

Długość całej drogi S19 szacowana jest na około 570 kilometrów. Niemal cała trasa wejdzie w skład Via Carpatia. Ta międzynarodowa trasa ma przebiegać z kolei przez  Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła jednocześnie plany na przyszły rok. W  2021 roku dyrekcja ogłosić przetargi na budowę 28 odcinków dróg ekspresowych i obwodnic, które po oddaniu do użytku wydłużą istniejące ciągi tras o ponad 330 kilometrów. Szacowana wartość ich realizacji to ok. 17,6 mld zł. 

Ponadto będą też przetargi na zadania na istniejącej sieci dróg o łącznej długości przekraczającej 330 km i wartości szacunkowej ok. 2,5 mld złotych.

Wśród postępowań na nowe odcinki dróg przewidziano ponad 100 kilometrów drogi ekspresowej S19, po około 50 kilometrów dróg S10 i S17 oraz ponad 20 kilometrów drogi S74. Będą też obwodnice m.in. Bielska Podlaskiego, Nowego Sącza, Chełmca czy Kołbieli.

Ogłoszenie przetargów na te zadania, a później ich realizacja ma na celu ukończenie najważniejszych połączeń komunikacyjnych w kraju i domknięcia istniejącej sieci dróg ekspresowych. Realizacja obwodnic pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miast, dzięki czemu nastąpi poprawa bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców tych miejscowości oraz odciążenie miejskich ulic. 

Aleksander Pszoniak, PR24

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki program drogowy dla Polski. Adamczyk: tysiące kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, obwodnice w 100 miastach

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 16:22
O wielkim programie drogowym – oznaczającym zrealizowanie łącznie 6138 km dróg ekspresowych i 2095 km autostrad, a także ponad 80 inwestycji przewidzianych w rządowym programie 100 obwodnic na lata 2020-30 – mówił w Karpaczu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krok po kroku na budowie A1. Do użytku trafi kolejny fragment nowej drogi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 11:06
W nocy z niedzieli na poniedziałek na odcinku Kamieńsk-Radomsko zostanie przekazany do użytkowania blisko trzykilometrowy fragment nowej - wschodniej jezdni autostrady A1: od skrzyżowania z drogą krajową nr 42 do Stobiecka Szlacheckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W 2021 r. przetargi na budowę 660 km dróg oraz kolejne obwodnice

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:14
W 2021 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi, które obejmą łącznie 660 km dróg krajowych oraz obwodnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Dróg Samorządowych. Podkarpacie otrzyma 164,2 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:05
276 wniosków - 216 z gmin, a 60 z powiatów - na dofinansowanie budowy lub remontu dróg z Funduszu Dróg Samorządowych w przyszłym roku zgłosiły samorządy w województwie podkarpackim.
rozwiń zwiń