X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

W Sejmie projekt wsparcia mieszkalnictwa. Będą nowe dopłaty do czynszów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 08:53
Posłowie zajmą się dziś m.in. projektem ustawy wspierającej rozwój mieszkalnictwa. Jej ważnym elementem są dopłaty do czynszów, które mają złagodzić skutki epidemii na rynku nieruchomości.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock
Posłuchaj
02:09 PR1_AAC 2020_09_17-06-32-59.mp3 W Sejmie projekt wsparcia mieszkalnictwa. Będą nowe dopłaty do czynszów (Aleksandra Tycner/PR1)

 

Wiceminister rozwoju Robert Nowicki, dopłaty będą przysługiwać osobom kwalifikującym się do dodatku mieszkaniowego. Decyzję będzie wydawać gmina, a wsparcie wyniesie do 1500 złotych (maksymalnie 75% wielkości czynszu).


flower-5222311_1280.jpg
Cyfryzacja uprości procedury budowlane. Zobacz, które wnioski złożysz online

Dopłaty będą wypłacane przez 6 miesięcy, także wstecz. Robert Nowicki wyjaśnia, że warunkiem ich otrzymania jest spełnienie kryteriów dodatku mieszkaniowego oraz 25-procentowy spadek dochodów w stosunku do 2019 roku. Kolejny warunek to wynajmowanie mieszkania przed 14 marca 2020 roku.

Wsparcie dla wynajmujących i właścicieli mieszkań

Co ważne, dopłaty mają być wyjęte spod egzekucji komorniczej. Rząd przeznaczył na program 420 milionów złotych.

- Pieniędzy z tego programu powinno wystarczyć dla kilkudziesięciu tysięcy osób, co jest w miarę adekwatne do bieżących potrzeb - komentuje Bartosz Turek z HRE Investments. Jak dodaje, projekt będzie wspierać najemców, a z drugiej - także właścicieli mieszkań na wynajem.

- W efekcie pieniądze budżetowe podniosą popyt na mieszkania i mogą złagodzić ewentualne przeceny w przypadku czynszów mieszkań na wynajem - dodaje ekspert.

Projekt przewiduje także to, że deweloperzy będą mogli budować mieszkania na wynajem w ramach programu Mieszkanie+ we współpracy z gminami.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: koronawirus nie zmniejszył popytu na mieszkania. Zobacz, jak kształtują się ceny

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 14:01
Mimo że przez koronawirusa ceny mieszkań spowolniły, to za przeciętne używane mieszkanie w drugim kwartale trzeba było płacić o 11,7 proc. więcej niż przed rokiem - wskazało HRE Investments za NBP. Dodano, że miesiącach epidemii za mieszkania używane płacono więcej niż na początku roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja uprości procedury budowlane. Zobacz, które wnioski złożysz online

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 16:29
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zachęca do składania wniosków w procesie budowlanym przez serwis e-budownictwo. Chodzi m.in. o zgłoszenie robót budowlanych, rozbiórki czy zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcia robót.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łatwiejszy dostęp do wynajmu mieszkań. Szykują się zmiany w przepisach

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 08:02
Chcemy dać lokatorom możliwość wyboru między stabilnym najmem, bez wiązania się z bankiem wieloletnim kredytem, a zakupem mieszkania na własność - mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak zaznaczyła wicepremier, przygotowane w Ministerstwie Rozwoju zmiany w przepisach mają pomóc w uzyskaniu mieszkania tym osobom, których nie stać na jego kupno.
rozwiń zwiń