X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Cyfryzacja uprości procedury budowlane. Zobacz, które wnioski złożysz online

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 16:29
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zachęca do składania wniosków w procesie budowlanym przez serwis e-budownictwo. Chodzi m.in. o zgłoszenie robót budowlanych, rozbiórki czy zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcia robót.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak podkreśla GUNB, w serwisie https://e-budownictwo.gunb.gov.pl można wypełnić i pobrać wniosek dotyczący: m.in. zgłoszenia robót budowlanych, zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, zawiadomienia o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych czy zgłoszenia rozbiórki.

Urząd przypomina, że w ramach projektu cyfryzacji procesu budowlanego podpisano umowę na realizację nowego elektronicznego centralnego rejestru osób mających uprawnienia budowlane (tzw. e-CRUB).

budownictwo 1.jpg
Cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego. Zamiana dokumentacji papierowej na elektroniczną

Według Ministerstwa Rozwoju kolejnymi etapami cyfryzacji procesu inwestycyjno-budowlanego będą m.in.: wprowadzenie Elektronicznego Dziennika Budowy; konto inwestora w serwisie e-budownictwo; umożliwienie - pod koniec roku - złożenia wniosku o pozwolenie na budowę całkowicie elektronicznie, załączając wymagane dokumenty i podpisując je za pomocą profilu zaufanego.

Ułatwienie nie tylko dla inwestorów

Cyfryzacja upraszcza i przyspiesza procedury administracyjne związane z przygotowaniem i realizacją inwestycji. Jest to ułatwienie nie tylko dla inwestorów, lecz także architektów i inżynierów - podkreślił GUNB. 

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: szybko odbudowuje się popyt na mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 14:50
W czerwcu mieliśmy do czynienia z gwałtownym wzrostem aktywności deweloperów w sektorze budownictwa mieszkaniowego - oceniają eksperci z HRE Investments.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego. Zamiana dokumentacji papierowej na elektroniczną

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 13:40
W najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia rozpocznie się cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego. Od tego dnia w serwisie e-budownictwo będzie można pobrać i wypełnić odpowiednie formularze. ministerstwo Rozwoju chce, by jesienią możliwe było przesyłanie dokumentacji budowlanej online, a na koniec roku – złożenie przez Internet wniosku o pozwolenie na budowę.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ożywienie w kredytach mieszkaniowych. Ekspert: jesień będzie decydująca

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 17:28
W lipcu liczba składanych wniosków o kredyt mieszkaniowy była mniejsza niż przed rokiem, ale o 7,3 proc. większa niż w czerwcu br. i aż o 39,3 proc. większa niż w kwietniu - wskazują w analizie eksperci Trinity Finance, odnosząc się do danych Biura Informacji Kredytowej.
rozwiń zwiń