X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Nowe badanie wśród pracodawców. Ekspert: polski rynek pracy jest jednym z mocniejszych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 10:00
Na rynku pracy mamy stabilizację, choć nie brakuje też firm, które chcą zatrudniać pracowników - wynika z barometru "Perspektywy zatrudnienia" zaprezentowanego przez agencję ManpowerGroup.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock
Posłuchaj
02:04 PR1_AAC 2020_09_09-06-32-52.mp3 Nowe badanie wśród pracodawców. Ekspert: polski rynek pracy jest jednym z mocniejszych w Europie (Tomasz Matusiak/Program 1 Polskiego Radia)

- Badanie ma charakter międzynarodowy, to cykliczny raport przedstawiający plany rekrutacyjne polskich firm - mówi Dominik Malec, ekspert rynku pracy z Manpower Polska. Jak dodaje, 9 procent z przebadanych firm deklaruje zatrudnienie nowych pracowników, 4 procent mówi o redukcji etatów, a 83% nie planuje żadnych zmian w zatrudnieniu.

praca biznes 1200.jpg
W ramach postojowego wypłacono już 5 miliardów złotych

Szybko otrząsnęliśmy się po lockdownie

Ekspert podkreśla, że polski rynek pracy jest obecnie jednym z najmocniejszych w Europie. Wskazuje, że Polska jest 7 na 44 badane kraje, w których w najbliższym kwartale będzie najłatwiej o pracę.

- Wyniki barometru pokazują, że przedsiębiorcy nauczyli się funkcjonować w pandemicznej rzeczywistości i epidemia nie ma dużego wpływu na spadek zatrudnienia - ocenia  Katarzyna Siemienkiewicz, ekspert ds. prawa pracy Pracodawcy RP. Dodaje, że powoduje to większą stabilizację w określaniu swoich planów w kwestii zatrudnienia, daje to też nadzieję, że bezrobocie nie będzie tak wysokie, jak jeszcze niedawno prognozowano.

- Skala perturbacji na rynku pracy jest znacznie mniejsza, od tej, jakiej obawiali się analitycy - zaznacza Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Z badania wynika, że najchętniej zatrudniają firmy z branży budowlanej i handlowej.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobre informacje z rynku pracy. Co piąta firma chce zwiększyć zatrudnienie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 13:30
Sytuacja w zatrudnieniu się poprawia, niemal co piąta firma (ponad 17 proc.) planuje zwiększyć zatrudnienie – wynika z najnowszej, sierpniowej, edycji badania "KoronaBilans MŚP". W poprzedniej edycji badania takie deklaracje składało 14,8 proc. firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre informacje z rynku pracy. Po raz pierwszy od wybuchu pandemii w Polsce nie wzrosło bezrobocie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 19:08
Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 6,1 proc. i utrzymała się na tym samym poziomie co w lipcu - wynika z szacunków MRPiPS. To pierwsza taka sytuacja od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, gdzie bezrobocie nie wzrosło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki będzie postcovidowy rynek pracy? Pracownik będzie cenniejszy?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 11:56
Badania wykazują, że Polacy, mimo pandemii, patrzą bardzo optymistycznie na aktualny rynek pracy. Czwórkowy ekspert podkreśla, że jest lepiej, niż wynikało z marcowych prognoz i przewidywań. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W ramach postojowego wypłacono już 5 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 12:14
Blisko 5 mld zł trafiło na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego – przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wypłacono dotąd łącznie około 2,5 mln świadczeń.
rozwiń zwiń