X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

W ramach postojowego wypłacono już 5 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 12:14
Blisko 5 mld zł trafiło na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego – przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wypłacono dotąd łącznie około 2,5 mln świadczeń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ravipat

Wypłaty świadczeń postojowych trafiły do osób prowadzących działalność gospodarczą i do osób wykonujących umowy cywilnoprawne.

- Wypłaty są realizowane na bieżąco. Staramy się, żeby wnioski o tarczę antykryzysową były zrealizowane jak najszybciej. Mamy świadomość, że wielu przedsiębiorców oczekuje takiej pomocy – zapewniła prezes ZUS.


shutterstock_pieniadze zus 1200.jpg
Od września nowe limity zarobkowe dla emerytów i rencistów. Sprawdź szczegóły

Jak działa postojowe?

Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiła.

Wnioski o postojowe należy składać online za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wszelkie informacje na temat świadczeń i tego, jak składać i wypełnić wnioski, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

W ostatnich miesiącach znacznie wzrosła liczba osób korzystających z PUE – takich profili jest już prawie 5,5 mln.

- Dzięki Platformie Usług Elektronicznych załatwimy większość spraw z ZUS bez wychodzenia z domu – podkreśliła prof. Uścińska.

W razie wątpliwości ZUS kontaktuje się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie.

PolskieRadio24.pl, PAP, ZUS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobre informacje z rynku pracy. Co piąta firma chce zwiększyć zatrudnienie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 13:30
Sytuacja w zatrudnieniu się poprawia, niemal co piąta firma (ponad 17 proc.) planuje zwiększyć zatrudnienie – wynika z najnowszej, sierpniowej, edycji badania "KoronaBilans MŚP". W poprzedniej edycji badania takie deklaracje składało 14,8 proc. firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Składki na ZUS. W przyszłym roku tylko niewielki wzrost opłat

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 09:46
Dobra wiadomość dla 1,5 miliona samozatrudnionych. Opłaty na ubezpieczenia z tytułu działalności gospodarczej wzrosną w przyszłym roku tylko o około 15 złotych. Ta wyjątkowo mała podwyżka składek ZUS jest związana z prognozowanym w ustawie budżetowej na przyszły rok niewielkim wzrostem przeciętnego wynagrodzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas na pomoc dla dużych firm. Do końca roku wsparcie trafi do kilkuset przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 09:50
Do końca roku ok. 300 dużych firm otrzyma pomoc w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Program pomocy dla małych i średnich firm już zakończył się, teraz chcemy pomóc większym przedsiębiorcom - mówi Paweł Borys, prezes PFR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

650 mln euro na wsparcie Polski w walce z pandemią. Jest zgoda Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:15
Europejski Bank Inwestycyjny poinformował, że Polska otrzyma 650 mln euro w ramach linii kredytowej na finansowanie działań dot. pandemii, zwłaszcza w obszarach opieki zdrowotnej i ochrony ludności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa ulga, uproszczone zasady. Rząd szykuje pakiet rozwiązań dla inwestorów strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:15
- Chcemy, by jesienią rząd procedował nad rozwiązaniami wzmacniającymi nowe inwestycje oraz reinwestowanie w Polsce - poinformowała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Dodała, że ma zostać stworzony m.in. status inwestora strategicznego.
rozwiń zwiń