X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Poczta Polska: nowe technologie i pandemia zmniejszyły wysyłanie tradycyjnej korespondencji

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 12:00
Poczta Polska od ponad 10 lat odnotowuje spadki tradycyjnej korespondencji listowej. Obecny stan epidemii także wpłynął na rynek usług listowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Andrey_Popov

Poczta Polska poinformowała, że od kilku lat cały rynek europejski odczuwa stały spadek wolumenów krajowych przesyłek listowych.

"W latach 2013-2016 średnioroczne tempo spadków wynosiło ponad 4 proc. rocznie, w Polsce wyniosło blisko 7 proc." - podano w analizie Poczty Polskiej.


poczta sd shutterstock_1700020468 1200.jpg
Poczta Polska notuje spadek obrotów. Zarząd spółki ogranicza swoje premie i obniża wynagrodzenie

Spadek tradycyjnych listów to stały trend w Europie

Od 2016 r. tempo spadku w większości krajów staje się intensywniejsze. W krajach europejskich, porównując rok 2018 do 2017 r., odnotowano spadek liczby listów na poziomie 6 proc., w 2019 r. spadek ten osiągnął poziom od 7 do 10 proc.

W Polsce w 2019 r. średnioroczna liczba nadawanych listów krajowych w porównaniu do 2018 r. zmniejszyła się o 9 proc.

Prognozy Poczty Polskiej pokazywały, że spadki na poziomie właśnie 10 proc. rocznie będą utrzymywać się w kolejnych latach.


1200_poczta_EN.jpg
Zmiany w Prawie pocztowym. Od dziś list polecony odbierzesz w swojej skrzynce

Nowe technologie zmieniły tradycyjną pocztę 

"Jednak podczas pandemii wolumeny tradycyjnych listów (bez przesyłek reklamowych) nadawanych przez instytucje, firmy oraz klientów indywidualnych gwałtownie zmniejszyły się" - uważają eksperci Poczty Polskiej.

Spadek tradycyjnej korespondencji listowej Poczta Polska tłumaczy skutkiem zmian technologicznych, z których dobrodziejstw korzystają zarówno klienci biznesowi, jak i klienci indywidualni. "Powodem jest zmiana naszych nawyków i przyzwyczajeń, wynikająca ze zmian technologicznych, których rozwój przyspieszył dodatkowo stan epidemii" - taka była konkluzja końcowa analizy Poczty Polskiej.

PR24/PAP/IAR/sw 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecony trafi na eSkrzynkę. Poczta Polska cyfryzuje kolejną usługę

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 13:10
List polecony można odebrać bez wychodzenia z domu i bez czekania na listonosza.  Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło właśnie nową usługę – eSkrzynkę. Dzięki niej list polecony trafi do odbiorcy w formie elektronicznej. Ministerstwo zapewnia o zachowaniu tajemnicy korespondencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystarczy PIN, by odebrać paczkę. Poczta Polska wprowadza kolejne ułatwienia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 12:41
Poczta Polska wprowadziła możliwość odbioru paczek przy użyciu kodu PIN otrzymanego w wiadomości SMS albo e-mailem. To kolejny bezkontaktowy sposób odbioru przesyłek, jaki w ostatnich tygodniach Poczta Polska wdrożyła w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom, klientom i partnerom biznesowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczta Polska zwiększa zatrudnienie osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 16:32
Jak poinformowała rzeczniczka spółki Justyna Siwek, koncern chce zatrudnić w tym roku 360 osób niepełnosprawnych na stanowiskach listonoszy, pracowników obsługi w placówkach pocztowych, a także w sortowniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie rekompensata dla Poczty Polskiej za bezpłatne digitalizowanie korespondencji

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 07:51
Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia, na podstawie którego Poczta Polska otrzyma rekompensatę za bezpłatne digitalizowanie i doręczanie w formie elektronicznej przesyłek w okresie epidemii – wynika z projektu rozporządzenia zamieszczonego na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
rozwiń zwiń