X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Eksperci: w dobie koronawirusa e-handel w Polsce kwitnie

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 11:59
Epidemia koronawirusa gwałtownie zwiększyła zainteresowanie sprzedażą w internecie, także ruch w sieciach telekomunikacyjnych w dni robocze utrzymuje się na poziomie wyższym o ok. 10-30 proc. - wskazuje "Monitoring Gospodarki Cyfrowej" Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Według raportu PIE, na jednej z najpopularniejszych polskich platform e-commerce liczba aktywnie działających sklepów zwiększyła się od początku roku o niemal 15 proc., co oznacza ponad 11 tysięcy nowych aktywnych sprzedających. Po 23 marca aż do początków maja w każdym tygodniu (poza świątecznym) liczba aktywnych sprzedawców zwiększała się o więcej niż 1 proc., podczas gdy w pierwszych dwóch miesiącach tego roku wartość ta oscylowała wokół 0,4 proc.

Wskazano także, iż ruch w sieciach telekomunikacyjnych utrzymuje się w dni robocze na poziomie wyższym o około 10-30 proc. niż przed pandemią. Z kolei w weekendy po jednorazowym wzroście w dniach 16-17 maja ruch ten wrócił do poziomu jedynie ok. 13 proc. wyższego niż przed pandemią.

komisja europejska free shutter 1200.jpg
Jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni w sferze cyfrowej. Polska awansowała w rankingu DESIZdaniem PIE jest jeszcze zbyt wcześnie, by określić, czy spadek wielkości ruchu w pierwszym tygodniu czerwca do najniższego poziomu od początków kwietnia to efekt poluzowania obostrzeń gospodarczych (np. otwarcia przedszkoli czy możliwości powrotu młodszych dzieci do szkół).

Życie częściowo przeniosło się do sieci

Raport porównuje także pogorszenie się prędkości przesyłu danych w różnych krajach w związku ze wzmożonym ruchem: największe spadki odnotowano w Wenezueli (ponad 40 proc.), Peru i Maroko (ponad 30 proc.). W Europie największy spadek prędkości zanotowały sieci stacjonarne w Mołdawii i Turcji (odpowiednio 25 proc. i 18 proc.), a na terenie Unii Europejskiej – we Włoszech (15 proc.). W Polsce spowolnienie w sieci wyniosło maksymalnie 6,9 proc., co stawia nas na 40. miejscu spośród 84 analizowanych krajów.

Według PIE, odmrażanie gospodarki i życia społecznego wyraźnie widać w statystykach wyszukiwań w sieci. Zainteresowanie najpopularniejszymi komunikatorami jest obecnie dwukrotnie wyższe niż przed pandemią, a trend spadkowy trwa niezmiennie od końca kwietnia. Wyszukiwania haseł związanych z rozrywką od połowy maja pozostaje na poziomie zbliżonym do tego sprzed pandemii, podobnie jak wyszukiwania związane z handlem i gastronomią. Spadek zainteresowania wszystkimi kategoriami wykazuje także analiza wyszukiwania haseł w dni weekendowe.

Jak ocenia raport PIE, coraz większa liczba wskaźników w gospodarce wskazuje na zakończenie "stanu wyjątkowego" w gospodarce i powolne przechodzenie do tak zwanej "nowej normalności".

PolskieRadio24.pl, PAP, PIE, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Allegro jednym z najpopularniejszych serwisów e-handlu na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 05:06
Serwis Allegro znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych platform handlu internetowego na świecie. Według dziennika "Rzeczpospolita" polski rynek e-handlu rozwija się od lat w dwucyfrowym tempie i wart jest już ponad 50 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeniesienie handlu do internetu. Rządowy projekt dla przedsiębiorców na czas pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 16:20
"Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu" to rządowy projekt biznesowy skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców posiadających sklepy stacjonarne. Ma zachęcić firmy, które do tej pory nie prowadziły sprzedaży e-commerce, do współpracy z platformami sprzedaży internetowej. Partnerami są najwięksi polscy operatorzy sprzedaży online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczta Polska rozwija sieć "Odbioru w Punkcie"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 08:17
W kwietniu o 50 proc. wzrosła popularność opcji "Odbiór w Punkcie" – podała Poczta Polska. Niedawno możliwość odbioru zakupów udostępniły też m.in. sklepy Smyk oraz Decathlon. Aktualnie jest w Polsce 12,6 tys. lokalizacji do "Odbioru w Punkcie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszają kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki i sale zabaw. Zobacz nowe zasady

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 00:20
Od 6 czerwca zaczynają działać, zamknięte z powodu koronawirusa, kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki i sale zabaw - przypomina Ministerstwo Rozwoju. W sobotę zaczną obowiązywać wytyczne dotyczące działania tych branż - poinformował resort. Opublikowano też nowe zasady dla organizatorów kongresów i targów.
rozwiń zwiń