X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wiceminister rodziny Alina Nowak: od starostów, prezydentów miast i dyrektorów urzędów pracy zależy, kiedy pomoc państwa trafi do firm

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:00
Powiatowe urzędy pracy pomagają przedsiębiorcom w dostępie do pieniędzy z tarczy antykryzysowej, dlatego zostały zasilone dodatkowymi środkami z ministerstwa rodziny, aby szybciej rozpatrywały wnioski od firm - powiedziała w audycji "Express Gospodarczy" Alina Nowak wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.   
Audio
  • Alina Nowak wiceminister pracy o nowej roli Urzędów Pracy w pomocy dla firm (Express Gospodarczy) PR1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wiceminister Alina Nowak przypomniała o dużej odpowiedzialności powiatowych urzędów, aby wnioski od firm zagrożonych utratą zysków z powodu pandemii, były błyskawicznie rozpatrywane. I jak podkreśliła w audycji, bardzo wiele zależy od samej postawy pracujących tam urzędników, których w zależności od regionu kontroluje dyrektor, starosta lub prezydent miasta. A ponieważ takich spraw jest coraz więcej, 0,5 % środków z tarczy antykryzysowej trafi do "pośredniaków".

Resort pracy ma nadzieję, że ten zastrzyk pieniędzy ułatwi dostęp petentów do urzędu i skróci czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu pomocy. Tego typu świadczenia od państwa to często jedyna szansa na przetrwanie firmy. To powiatowe urzędy pracy decydują do jakich firm trafią pieniądze na ratowanie miejsc pracy, mikropożyczki do 5 tys. złotych oraz świadczenia "postojowe" na rzecz samozatrudnionych.

Audycję prowadziła Justyna Golonko, zapraszamy do jej wysłuchania.

PR1/PR24/Justyna Golonko/sw 


    

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak