X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Andrzej Adamczyk: transport ma być bezpieczny, ale i przyjazny ludziom oraz środowisku

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 10:37
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podpisali 10 umów o dofinansowanie rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach. Środki na ten cel pochodzą z funduszy Unii Europejskiej.
Audio
  • Andrzej Adamczyk: przykładamy wielkie staranie i wielką wagę do tego, aby bezpieczny transport, także bezpieczny pod względem emisji, wprowadzać w miejscach, gdzie jest to potrzebne i postulowane (IAR)
Minister Andrzej Adamczyk
Minister Andrzej AdamczykFoto: PAP/Tomasz Gzell
  • Andrzej Adamczyk i Małgorzata Jarosińska-Jedynak podpisali 10 umów o dofinansowanie rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach
  • Środki trafią do samorządów, posłużą m.in. do zakupu autobusów
  • Minister infrastruktury: transport ma być bezpieczny, także pod względem emisji zanieczyszczeń

Pieniądze trafią m.in. na zakup autobusów elektrycznych.

Minister Adamczyk powiedział, że rząd stara się eliminować emisję zanieczyszczeń powietrza przez środki transportu. Ma temu służyć między innymi wyprowadzenie ruchu samochodowego z miast.

- Przykładamy wielkie staranie i wielką wagę do tego, by transport był bezpieczny, ale też, by ten transport czynić bezpiecznym pod względem emisji wszędzie tam, gdzie to jest postulowane. I stąd między innymi ten program stu obwodnic - mówił minister.


shutterstock_216325177 korek korki samochod auto droga 1200.jpg
W 2020 roku nowe drogi i poprawa bezpieczeństwa pieszych

Środki na przebudowę infrastruktury

- Dzięki wsparciu z programu Infrastruktura i Środowisko zakupionych zostanie 190 nowych autobusów elektrycznych, które wyjadą na ulice dużych miast takich jak Kraków, Poznań, Gdynia, ale również miast średnich – Malborka, Radomia czy Piły - czytamy w komunikacie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że samorządy, z którymi podpisano umowy, przygotowały najlepsze projekty. Dodał, że samorządy mogą korzystać z niespotykanych dotąd kwot z Funduszu Dróg Samorządowych. Minister życzył samorządowcom, aby jak najlepiej wykorzystali przyznane środki.

PolskieRadio24.pl, IAR, TT, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia wesprze Polskę przy budowie dróg ekspresowych. Umowy podpisane

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:21
Sektor drogowy w Polsce otrzymał unijne dofinansowanie wynoszące 2,3 mld zł na budowę trzech dróg ekspresowych w województwach mazowieckim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim. Dziś podpisano umowy w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: jest coraz więcej chętnych do podróżowania pociągami

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 07:39
- Liczba podróżujących pociągami dzięki naszym działaniom zwiększa się. W 2015 r. pasażerów korzystających z tego środka transportu było 280 mln, w 2019 r. ich liczba wzrosła do 335 mln - powiedział w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
rozwiń zwiń