X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Unia wesprze Polskę przy budowie dróg ekspresowych. Umowy podpisane

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:21
Sektor drogowy w Polsce otrzymał unijne dofinansowanie wynoszące 2,3 mld zł na budowę trzech dróg ekspresowych w województwach mazowieckim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim. Dziś podpisano umowy w tej sprawie.
Podpisanie umów
Podpisanie umówFoto: TT/Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
  • Zawarto umowy na dofinansowanie budowy trzech dróg ekspresowych w pięciu województwach
  • Chodzi o drogi S61, S7, S19
  • Unia dołoży do projektów ponad 2,3 mld zł

Jak mówił w piątek na konferencji prasowej minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, łączna wartość tych inwestycji to ok. 4,3 mld zł.

- Unijne dofinansowanie wynosi 2,3 mld zł - zaznaczył. Dodał, że z tych środków będą realizowane projekty drogowe na Mazowszu, Podlasiu, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i województwie świętokrzyskim.


zakopianka 1200.jpg
CPK, budowa dróg, rozwój kolei. Cztery lata inwestycji rządu w infrastrukturę

- W ramach podpisywanych dzisiaj umów powstanie prawie 123 km nowych dróg ekspresowych. Kilometr po kilometrze tkamy drogową sieć Polski. Dzięki budowie dróg ekspresowych Polska od kilku lat rozwija się w ekspresowym tempie i stała się liderem gospodarczym w Europie - mówił. Dodał, że z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko w obecnej perspektywie budżetowej na inwestycje drogowe przeznaczono ponad 47 miliardów złotych.

Powstaje "ruszt komunikacyjny"

Obecny na piątkowym podpisaniu umów minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaznaczył, że dzięki "sprawnemu wykorzystaniu środków europejskich realizujemy wielkie, strategiczne inwestycje".

- Droga ekspresowa S7, szlaki Via Carpatia oraz Via Baltica, są niezwykle ważne dla rozwoju nie tylko polskiej, ale także europejskiej gospodarki – wyliczył. Dodał, że tego typu projekty "pozwalają walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym" oraz pozwalają na "tworzenie jednorodnego rusztu komunikacyjnego naszego kraju".

Gdzie powstaną nowe drogi?

Podpisanie w piątek umowy dotyczą budowy trzech dróg ekspresowych: S61 w województwie mazowieckim i podlaskim na odcinku Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn; S19 w województwie podkarpackim i lubelskim na odcinku Lasy Janowskie - Nisko Południe oraz S7 od granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego do Skarżyska – Kamiennej w województwie świętokrzyskim.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpieczniej na drogach. ITD dostanie kilkadziesiąt nowych pojazdów.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 12:22
Andrzej Adamczyk podkreślił, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach muszą dysponować najnowocześniejszym sprzętem na poziomie europejskim, czy światowym. Minister Infrastruktury wziął udział w ceremonii podpisania przez Inspekcję Transportu Drogowego umowy na dostawę 64 pojazdów specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk o planie na kolejną kadencję: powstanie co najmniej 100 obwodnic

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 08:13
- W programie budowy dróg krajowych mamy wpisane obwodnice. 35 z nich ma zapewnione finansowanie, 15 jest na liście rezerwowej, ale konieczne są obwodnice także w innych miejscach – powiedział w "Sygnałach Dnia" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń