Internet nie jest zagrożeniem dla tradycyjnych mediów

2014-04-10, 20:34

Internet nie jest zagrożeniem dla tradycyjnych mediów
. Foto: glowimages.com

- To nie jest zagrożenie, to technologia, którą należy widzieć jako technologię równoległą - przekonuje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W Poznaniu odbyła się konferencja poświęcona przyszłości mediów.

Posłuchaj

Internet to nie jest zagrożeniem dla tradycyjnych mediów /Polskie Radio, Ewa Syta/
+
Dodaj do playlisty

- Telewizja tradycyjna i radio tradycyjne będą wykorzytywały coraz bardziej możliwości stwarzane przez internet. Na przykład możliwości dwustronnego komunikowania się. Wiemy, że widz i słuchacz coraz chętniej sami wybierają sobie treść - dodaje Jan Dworak.
Większa interaktywność, szersza oferta programowa i media szyte na miarę. - Ja słucham radia tylko w samochodzie - przyznaje Jarosław Mroczkowski z firmy Emitel. - Dla mnie znaczenie ma ilość stacji, bym mógł wybrać profil rozgłośni, która mnie interesuje oraz jakość techniczna, żeby radio grało płynnie, nie było trzasków i zakłóceń. Może mieć też znaczenie usługa z informacją o korkach czy wypadkach - twierdzi.

Dowiedz się, czym jest radio cyfrowe - dabplus.polskieradio.pl >>>

Taką możliwość będzie dawało radio cyfrowe. - To takie możliwości, jakich do tej pory w radiu nie było - przekonuje Mirosław Ostrowski z Polskiego Radia Wrocław. Ale to także nowe odbiorniki, niektóre posiadają tuner internetowy, inne oferują stacje dokujące dla odtwarzaczy muzycznych, jeszcze inne wyposażono w funkcję nagrywania ulubionych programów. Duży cyfrowy wyświetlacz oferuje dodatkowe funkcje. - Radio cyfrowe w połączeniu z internetem pozwala na linkowanie treści, jeśli kliknę na slajd mogę zostać skierowany np. do sklepu. Radio cyfrowe będzie na wiele sposobów przyciągać reklamodawców - mówi Ostrowski.
W Polsce cyfrowa rewolucja rozpoczęła się 1 października za sprawą Polskiego Radia. Sygnał cyfrowy dostępny jest na razie w aglomeracji warszawskiej i katowickiej. Do roku 2020 Polskie Radio planuje rozszerzyć zasięg radia cyfrowego na teren całego kraju.

Ewa Syta

Polecane

Wróć do strony głównej