X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zapowiedź kolejnej odsłony wsparcia dla firm dotkniętych pandemią. Zobacz, na czym będzie polegać

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 19:25
Wartość środków finansowych w ramach tarcz antykryzysowych wyniosła 240 mld zł - wynika z informacji Ministerstwa Rozwoju i Technologii przedstawionej na posiedzeniu podkomisji do spraw mikro, małych i średnich przedsiębiorstw i rozwoju rzemiosła. Najbardziej doświadczyły negatywnych skutków pandemii branże: hotelarska, targów, fitness i gastronomiczna.
Branża hotelarska była jedną z tych, które najbardziiej ucierpiały w wyniku pandemii.
Branża hotelarska była jedną z tych, które najbardziiej ucierpiały w wyniku pandemii.Foto: Pixabay

Jak wskazał szef departamentu rozwoju inwestycji w MRiT Artur Wycech, na uruchomioną do tej pory kwotę ponad 240 mld zł składają się zarówno zwolnienia ze składek ZUS, tzw. postojowe, dopłaty do wynagrodzeń pracowników, dotacje, a także tarcze finansowe PFR (tarcza 1.0 i tarcza 2.0).

Będzie kolejna odsłona wsparcia dla firm

Mówił, że głównym celem podjętych działań była ochrona miejsc pracy oraz zapewnienie płynności firmom dotkniętych wprowadzeniem ograniczeń w związku z pandemią COVID-19. Dodał, że środki te mają również pomóc przedsiębiorcom powrócić na ścieżkę wzrostu po zamrożeniu gospodarki.

- Obecnie prowadzone są aktywne działanie w celu zabezpieczenia interesów firm z uwagi na utrzymującą się epidemię - powiedział Wycech. Wskazał, że będzie to kolejna odsłona wsparcia branżowego, która ma polegać na zwolnieniu ze składek ZUS, postojowego, a także dotacji jednorazowej.

Pomoc otrzymały firmy objęte 54 kodami PKD

W ramach tarczy PFR 1.0 wsparcie otrzymało 348 tys. firm zatrudniających ponad 3 mln pracowników, a wartość subwencji wyniosła ok. 61 mld zł.

W ramach tarczy PFR 2.0 wsparcie otrzymało 47,7 tys. firm, w tym 7,1 tys. z sektora MŚP. Na konta przedsiębiorców trafiło 7,1 mld zł, w tym 3,8 mld zł dla sektora MSP. Pomoc otrzymały firmy objęte 54 kodami PKD. Lista obejmuje branże, które najbardziej doświadczyły negatywnych skutków pandemii Covid-19, w tym przede wszystkim hotelarska, targów i wydarzeń, turystyczna, fitness i gastronomiczna.

Czytaj także:

Uczestniczący w posiedzeniu podkomisji Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz pozytywnie ocenił dotychczasowe działania w ramach tarcz antykryzysowych. Zaznaczył jednak, że gospodarcze blokady sektorowe nie przynoszą spodziewanych efektów antycovidowych. Zauważył, że 240 mld zł to równowartość ok. połowy rocznego budżetu kraju i będą one "historycznie obciążać gospodarkę".

Rzecznik zwrócił też uwagę, że firmy, które z uwagi na wprowadzone obostrzenia nie mogły działać w maju i czerwcu 2021 r., nie otrzymały jeszcze rekompensat.

PR24, akg

Czytaj także

Firmy muszą rozliczyć tarczę PFR 2.0. Marczuk: nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 07:53
- Apeluję do przedsiębiorców, żeby rozliczenia tarczy PFR 2.0 nie zostawiali na ostatnią chwilę - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Jego zdaniem nawet niewielka pomyłka, jak zbyt późne przysłanie błędnego pliku JPK, może nawet skutkować zwrotem całej subwencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaką pomoc z powodu COVID-19 dostaną właściciele lokali tanecznych?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 13:10
Od dziś przedsiębiorcy mogą składać wnioski o jednokrotną dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w wysokości do 5 tys. zł. Pomoc obejmuje m.in. dyskoteki i miejsca do tańczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedłużono możliwość uzyskania pomocy z Tarczy PFR. Sprawdź, do kiedy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 08:04
Udzielanie pomocy w formie Pożyczki Preferencyjnej 2.0 w ramach Tarczy PFR dla dużych firm zostanie przedłużone do 31 marca 2022 r., z możliwością wypłaty środków dnia 30 czerwca 2022 r. - zakłada przyjęta przez rząd w trybie obiegowym uchwała w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzi ważny termin. Sprawdź, jak rozliczyć się z Tarczy PFR 2.0

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 16:20
Nawet 2 mld zł subwencji będą musiały zwrócić małe i średnie firmy najbardziej poszkodowane przez pandemię, jeśli w ciągu czterech dni nie rozliczą się z Tarczy PFR 2.0 - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.
rozwiń zwiń