X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

CPK szuka wykonawców prac przygotowawczych Portu Lotniczego Solidarność

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 13:49
Spółka Centralny Port Komunikacyjny uruchomiła kolejne duże postępowanie. Chodzi o przetarg, który jest kluczowy dla budowy lotniska – pierwsze prace mają ruszyć w przyszłym roku. CPK szuka chętnych do przeprowadzenia robót przygotowawczych na terenie Portu Solidarność. Zainteresowani mogą składać oferty do 24 stycznia.
Celem przetargu jest wyłonienie maksymalnie ośmiu wykonawców, którym spółka CPK będzie zlecać poszczególne zadania w ramach uproszczonego trybu postępowań wykonawczych.
Celem przetargu jest wyłonienie maksymalnie ośmiu wykonawców, którym spółka CPK będzie zlecać poszczególne zadania w ramach uproszczonego trybu postępowań wykonawczych.Foto: grafika: CPK

Celem przetargu jest wyłonienie maksymalnie ośmiu wykonawców, którym spółka CPK będzie zlecać poszczególne zadania w ramach uproszczonego trybu postępowań wykonawczych. Szacowana wartość zamówienia to ponad 1,7 miliarda złotych.

W zakres zamówienia wchodzą prace przygotowawcze przy budowie Portu Solidarność, czyli m.in. niwelacja gruntu, zagospodarowanie terenu budowy, realizacja obiektów tymczasowych, rozbiórki, przyłącza do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby inwestycji i inne prace niewymagające sporządzenia projektu architektoniczno-budowlanego.

Przetarg na budowę lotniska 

– Ten przetarg, a docelowo umowa ramowa na prace budowlane, to kolejny krok, który przybliża nas do wbicia pierwszej łopaty w 2023 roku. Liczymy na zainteresowanie największych firm budowlanych z doświadczeniem przy znaczących projektach infrastrukturalnych – mówi prezes spółki CPK Mikołaj Wild. – Działamy zgodnie z harmonogramem. W tym roku czekają nas kolejne przełomowe działania, w tym  złożenie wniosku o decyzję środowiskową czy wybór projektanta generalnego – dodaje prezes CPK.

W zakres zadań wykonawców wejdzie także dokonywanie zgłoszeń robót budowlanych i ich zakończenia, prace geodezyjne i opracowanie dokumentacji powykonawczej. Zamówienie obejmuje również liczne prace i usługi towarzyszące, w tym opracowywanie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także pozyskiwanie decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii niezbędnych do przeprowadzenia inwestycji.

- Zakładamy, że prace przygotowawcze rozpoczniemy jak najszybciej. Zakresy i terminy kolejnych prac będą dostosowywane do procesów pozyskiwania decyzji administracyjnych i nabywania przez CPK kolejnych nieruchomości. Zakończenie prac przygotowawczych zbiegnie się z rozpoczęciem robót zasadniczych. Umożliwi to skrócenie czasu realizacji i utrzymanie odpowiedniego tempa procesu inwestycyjnego - mówi Krzysztof Owczarczyk, dyrektor Biura Realizacji Programu Lotniskowego CPK.

Liczy się jakość wykonania

W  pierwszym etapie postępowania spółka bierze pod uwagę przede wszystkim warunki i kryteria jakościowe, na przykład doświadczenie oferentów oraz możliwości pozyskania maszyn budowlanych. W kolejnym kroku, przy procedowaniu zamówień wykonawczych, dużą rolę odegra proponowana cena i czas realizacji.

Umowa ramowa na roboty budowlane to kolejny duży przetarg spółki CPK. W październiku u roku ogłoszono postępowanie na projektowanie inwestycji kolejowych o wartości ponad 7 miliardów złotych. W planach są kolejne przetargi – między innymi na inżyniera kontraktu.

W grudniu zeszłego roku spółka ogłosiła preferowaną lokalizację lotniska. Obejmuje ona teren około 41 kilometrów kwadratowych na obszarze trzech gmin: Baranowa, Teresina i Wiskitek. Obszar zajmuje północno-zachodnią część terenu o wielkości około 75 kilometrów kwadratowych  z. z tak zwanego rozporządzenia obszarowego, które weszło w życie w połowie tego roku.


. .

 

 

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/sw


Czytaj także

"Rynek lotniczy w Polsce ma ogromny potencjał". Debata podczas Kongresu 590

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 17:50
Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild spodziewa się, że ruch towarowy na lotnisku między Łodzią a Warszawą będzie większy, niż pierwotnie zakładano. O znaczeniu planowanego hubu transportowo-przesiadkowego dyskutowano podczas Kongresu 590.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CPK ogłasza przetarg na wykonanie prac projektowych. Zobacz, jakie są wymagania spółki

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 10:40
Wartość prac projektowych w ramach umowy ramowej na projektowanie inwestycji kolejowych zw. z Centralnym Portem Komunikacyjnym przekracza 7 mld zł netto. To obecnie największa w Europie umowa ramowa na prace projektowe - poinformowała spółka CPK. Oferty można składać do 5 listopada. Szczegóły postępowania znajdują się na platformie Smart PZP. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

CPK. Do roku 2034-2035 nastąpi otwarcie mega lotniska

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 17:00
Porozumienie z Koreańczykami otwiera nowe perspektywy inwestycyjne dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. Staną się oni inwestorami i obejmą mniejszościowy pakiet akcji w spółce typu joint venture, która dopracuje plan inwestycyjny lotniska i pomoże w jego zarządzaniu - powiedział Marcin Horała pełnomocnik rządu ds. budowy CPK  w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Port Komunikacyjny. Koreańczycy podpisali umowę na projekt budowy nowego lotniska

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 11:30
Przedstawiciele rządów Polski i Republiki Korei zacieśniają współpracę przy projektowaniu i budowie Centralnego  Portu Komunikacyjnego (CPK). Dziś strona polska i koreańska podpisały porozumienie, które umożliwi stronie koreańskiej zaangażowanie kapitałowe w przygotowania do budowy Portu Lotniczego Solidarność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Port Komunikacyjny. Jakie są plany inwestycyjne na 2022 rok?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 11:11
W 2022 r. spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) złoży wniosek o przyznanie tzw. decyzji środowiskowej. Planowane jest wyłonienie projektanta generalnego, który opracuje projekt głównego terminala pasażerskiego i kolejowego węzła przesiadkowego.
rozwiń zwiń