X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Ograniczy problemy związane z korkami i hałasem". Ruszyły prace przy budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 16:35
Rozpoczęły się prace przy budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zakończenie inwestycji, której koszt wyniesie blisko 53 mln zł, planowane jest w 2024 roku. Trasa powstanie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych.
Powstanie kolejna droga w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych.
Powstanie kolejna droga w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych.Foto: Pixabay

Plac budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego został przekazany wykonawcy inwestycji. To otwiera drogę do przygotowania terenu, a następnie do rozpoczęcia zasadniczych robót budowlanych.

Inwestycja w ciągu drogi krajowej nr 9 realizowana jest od ubiegłego roku w systemie Projektuj i buduj. Zgodnie z harmonogramem wykonawca, na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, złożył w tym roku wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Decyzja w tej sprawie zapadła we wrześniu, a w października stała się ostateczna.

- Po przekazaniu placu budowy wykonawca może rozpocząć przygotowanie terenu pod zasadnicze roboty budowlane. W pierwszej kolejności planowane jest wytyczenie i inwentaryzacja terenu, sprawdzenie pod kątem saperskim i archeologicznym, przygotowanie zaplecza i dróg technologicznych, wycinka drzew i krzewów. Zasadnicze roboty planowane są już w przyszłym roku, ale wykonawca nie wyklucza rozpoczęcia odhumusowania terenu jeszcze przed sezonem zimowym - poinformowała rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA w Kielcach Małgorzata Pawelec-Buras.

BUDOWA DROGI twitter - GDDKiA.jpg
Nowe odcinki dróg w 2022 roku. Plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

W ramach inwestycji wybudowany zostanie odcinek jednojezdniowej drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości około 2,7 km. Pobiegnie ona nowym śladem, od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej DK9, stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu DK9 w istniejącą trasę.

Inwestycja realizowana w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca, a także zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta.

- Obecnie droga krajowa nr 9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku 23 tysiące pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego, który przejmie obwodnica - dodała Pawelec-Buras.

Umowa na realizację obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego podpisana została w lipcu 2020 roku z konsorcjum firm Fabe Polska (lider) i SP Sine Midas Stroy, i opiewa na kwotę 52,9 mln złotych. Wykonawca ma 36 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie drogi z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych. Inwestycja zakończy się w 2024 roku.

PR24, akg

Czytaj także

Nowe odcinki dróg w 2022 roku. Plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 21:24
Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad "według wstępnego planu, zamierza w 2022 roku ogłosić przetargi na co najmniej 24 odcinki dróg o łącznej długości 252 km".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trasa wyczerpała swoją przepustowość, rozbudowa jest niezbędna". Modernizacja A4 w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 15:36
Obie jezdnie autostrady A4 na odcinku węzeł Balice-ulica Kąpielowa o długości 17 km, z uwagi na występujące na nim duże natężenie ruchu, zostaną poszerzone o trzeci pas, a węzły Kraków Balice i Kraków Skawina zostaną rozbudowane - poinformował resort infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczniejszy dojazd do Nowego Sącza. Otwarto most w Kurowie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 15:24
Nowy most w Kurowie w ciągu drogi krajowej 75 w Małopolsce został otwarty dla kierowców. Budowa tej unikalnej w skali całego kraju konstrukcji kosztowała 190 milionów złotych. Nie wszystkie prace są jednak zakończone.
rozwiń zwiń