X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pieniądze na tworzenie grup producentów rolnych. Zobacz warunki wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 14:46
Do 30 listopada trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". O pieniądze mogą starać się przedsiębiorcy prowadzący mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo w zakresie produkcji rolno-spożywczej z wyłączaniem drobiu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Już po raz dziesiąty grupy i organizacje producentów mogą starać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dofinasowanie z budżetu PROW 2014-2020.

O unijne środki mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo w zakresie produkcji rolno-spożywczej. Ze wsparcia wyłączeni są producenci drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów.

O pomoc finansową w ramach tego działania mogą ubiegać się grupy producentów rolnych uznane od 1 grudnia 2020 r. na podstawie przepisów ustawy z 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach, w skład których wchodzą wyłącznie osoby fizyczne; organizacje producentów uznane na podstawie przepisów ustawy z 11 marca 2004 r. о organizacji niektórych rynków rolnych albo ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych.

Wysokość wsparcia

Wsparcie jest realizowane w formie rocznych płatności przez okres pierwszych pięciu lat następujących po dacie uznania grupy producentów rolnych lub organizacji producentów. Jego wysokość w pierwszym roku wynosi 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim roku – 8 proc., w czwartym roku – 7 proc., w piątym roku – 6 proc.

rolnictwo 2.jpg
Wsparcie dla rolników. Zobacz, jakie nabory prowadzi ARiMR na jesien

Maksymalny limit przyznawanych środków finansowych to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

Wnioski o przyznanie dofinansowania należy składać do oddziału regionalnego ARiMR. Można to zrobić elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP, przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub złożyć osobiście bądź przez upoważnioną osobę.

Wnioski będą poddawane ocenie, a następnie na podstawie liczby przyznanych punktów ustalona zostanie kolejność przyznawania pomocy - poinformowała Agencja.

PR24, akg

Czytaj także

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. ARiMR wkrótce zacznie zbierać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 08:11
W drugiej połowie października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup i organizacji producentów rolnych". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie na rozwój przetwórstwa i handlu produktami rolnymi. Pod koniec miesiąca ARiMR zacznie nabór

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:25
Pod koniec października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla rolników. Zobacz, jakie nabory prowadzi ARiMR na jesieni

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 08:51
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwają jesienne nabory wniosków o wsparcie dla rolników. 
rozwiń zwiń