X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Mieszkańcy gmin, gdzie powstanie CPK będą mogli liczyć na zamianę nieruchomości. Jest list intencyjny

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 17:59
Przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) i Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy przygotowaniu i zabudowie nieruchomości zamiennych dla mieszkańców terenu inwestycji, którzy wezmą udział w programie dobrowolnych nabyć.
Prezentacja podpisanego listu intencyjnego między spółką Centralny Port Komunikacyjny a Krajowym Zasobem Nieruchomości.
Prezentacja podpisanego listu intencyjnego między spółką Centralny Port Komunikacyjny a Krajowym Zasobem Nieruchomości. Foto: PAP/Zofia Bichniewicz

W pierwszym kwartale tego roku spółka CPK zorganizowała spotkania dla przedstawicieli każdej z trzech gmin obszaru inwestycji, czyli Baranowa, Teresina i Wiskitek. Podczas rozmów zostały zaprezentowane założenia dotyczące nieruchomości zamiennych dla mieszkańców tych terenów.


Posłuchaj
00:20 11319292_2.mp3 Wiceminister infrastruktury Marcin Horała o podpisaniu przez spółkę CPK listu intencyjnego z Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie nieruchomości zastępczych. (IAR)

 

– Dzisiaj idziemy kilka kroków dalej. Na potrzeby realizacji inwestycji spółka CPK potrzebuje zasobu nieruchomości w celu ich zamiany na działki leżące w obszarze inwestycji. Właśnie dlatego podejmujemy współpracę z KZN, której celem jest przygotowanie nieruchomości i budowa domów dla mieszkańców chętnych do wzięcia udziału w relokacji – powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

List intencyjny zakłada, że KZN niezwłocznie przystąpi do wytypowania i przygotowania nieruchomości zamiennych do zabudowy w celu jak najszybszego rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowych. Planowany czas ich ukończenia to 2023 r.

CPK.jpg
Powstanie spółka kapitałowa CPK Lotnisko z udziałem PPL. Tak wynika z planów pełnomocnika rządu ds. Portu

W celu ustalenia ilu mieszkańców i gospodarstw domowych będzie zainteresowanych przenosinami, spółka CPK przeprowadzi badania ankietowe, które rozpoczną się w październiku 2021 r. W ankietach mieszkańcy odpowiedzą m.in. na pytania dotyczące potrzeb i oczekiwań dotyczących przeprowadzki.

Program dobrowolnych nabyć jest skierowany do właścicieli nieruchomości z terenu przyszłego Lotniska Solidarność na pograniczu gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. Jego celem jest pozyskanie na możliwie wczesnym etapie jak największej liczby nieruchomości w drodze dobrowolnych transakcji. Osoba zgłaszająca chęć wzięcia udziału w programie może zaznaczyć, czy jest zainteresowana jedynie sprzedażą swojej nieruchomości, czy również jej zamianą.


Posłuchaj
00:16 11319292_1.mp3 Pełniący obowiązki prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban - o podpisaniu listu intencyjnego ze spółką CPK w sprawie nieruchomości zamiennych. (IAR)

 

Spółka CPK w ramach programu dobrowolnych nabyć proponuje nowe ułatwienia i udogodnienia, jak np. sfinansowanie kosztów przeprowadzki i obsługi prawnej, szkolenia zawodowe wraz z gwarancją zatrudnienia oraz możliwość użytkowania nieruchomości także po dokonaniu transakcji sprzedaży.

IAR, MI, PR24, akg

Czytaj także

Kolejna inwestycja kolejowa CPK. Powstanie nowa trasa z Wrocławia do granicy z Czechami

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 07:21
Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała kontrakt na studium wykonalności na końcowy fragment tzw. szprychy nr 9. Jest to ponad 60-kilometrowy odcinek łączący Żarów, leżący na południowy zachód od Wrocławia, ze Świdnicą, Wałbrzychem i Lubawką na granicy polsko-czeskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początek budowy CPK w 2023 r. Horała: trwają prace przygotowawcze dla prawie 1000 km linii kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 11:37
- Trwają prace przygotowawcze dla prawie 1000 km linii kolejowych, są plany na budowę tunelu kolejowego pod Łodzią, a jeśli chodzi o sam CPK, niebawem przeprowadzimy dokładną delimitację wariantu inwestorskiego - poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie spółka kapitałowa CPK Lotnisko z udziałem PPL. Tak wynika z planów pełnomocnika rządu ds. Portu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 11:28
- W ramach projektu Centralny Port Komunikacyjny, chcemy stworzyć grupę kapitałową CPK z udziałem m.in. Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" - powiedział w rozmowie z PAP wiceminister infrastruktury, pełnomocnik ds. CPK Marcin Horała. Docelowo w nowej strukturze pojawi się także spółka CPK Lotnisko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: Polska nadrabia historyczne zapóźnienia w dziedzinie transportu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 16:52
Mimo poprawy infrastruktury drogowej i kolejowej, która służy m.in. pasażerom, to towarowe przewozy kolejowe nadal nie są zauważane i wymagają inwestycji - wskazywali paneliści podczas XIII Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach.
rozwiń zwiń