X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Polska potrzebuje mieszkań dla rodzin o średnich dochodach". Gowin o tanim budownictwie czynszowym

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 14:44
Polska potrzebuje mieszkań dla ludzi, których nie stać na kupno swojego mieszkania przez zaciągnięcie kredytu hipotecznego na warunkach rynkowych - powiedział w w Toruniu minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Wicepremier uczestniczył w podpisaniu aktu notarialnego spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej "KZN-Toruński".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: rsooll/Shutterstock.com

Spółka SIM "KZN-Toruński" zajmie się budową tanich mieszkań na wynajem w 17 gminach województwa kujawsko-pomorskiego.

- Polska potrzebuje mieszkań dla rodzin o średnich dochodach. Dla ludzi, których nie stać na kupno swojego mieszkania przez zaciągnięcie kredytu hipotecznego na warunkach rynkowych. Dla ludzi, którzy ciężko i uczciwie pracują i mogą regularnie płacić rozsądny czynsz - mówił Gowin.

W jego ocenie realizacja takiego celu jest możliwa tylko przy dobrej współpracy rządu i samorządu.

- Samorządy dysponują gruntami pod budowę, kontrolują proces planowania przestrzennego oraz najlepiej znają potrzeby mieszkańców i lokalny rynek. Zadaniem rządu jest zapewnić odpowiednie przepisy i wsparcie finansowe. Na tych właśnie założeniach oparte są SIM-y, czyli spółki realizujące ideę budownictwa społecznego. Ich zadaniem jest budowa mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem - mówił minister rozwoju, pracy i technologii.

Premier Mateusz Morawiecki free 1200.jpg
Premier: chcemy ułatwić Polakom dostęp do kredytów mieszkaniowych

W ocenie szefa MRPiT opracowane i wdrożone przez ten resort rozwiązania "realnie i skutecznie wspierają samorządy w zwiększaniu zasobu mieszkaniowego".

- Niezmiernie cieszy mnie tempo, w jakim rozwija się ta forma współpracy. Wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie SIM-y powstaną już w każdym województwie, a spółki równie szybko rozpoczną budowę mieszkań. Warto zaznaczyć, jakie to będą mieszkania. Otóż społeczne inicjatywy mieszkaniowe budują lokale na wynajem z umiarkowanym czynszem – wskazała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.

Podczas konferencji podkreślono, że przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości razem z wiceminister Iwoną Michałek w pół roku odwiedzili 60 gmin w regionie.

- Nasza obecność tutaj to efekt pracy wielu osób, które razem ze mną od ponad sześciu miesięcy czuwały nad tym projektem, abyśmy mogli ogłosić, że w województwie kujawsko-pomorskim powstanie ponad 1200 nowych mieszkań. To ponad 1200 nowych możliwości dla województwa, a w szczególności dla tych siedemnastu samorządów, na których terenie powstaną osiedla mieszkaniowe - mówiła Michałek.

Prezydent Torunia Michał Zaleski ocenił, że formuła współpracy w ramach spółki jest bardzo dobra i odpowiednia dla realizacji takich planów inwestycyjnych. W jego ocenie bowiem wymusza na wszystkich partnerach współodpowiedzialność.

SIM "KZN–Toruński" będzie odpowiadał za budowę mieszkań w miastach: Aleksandrów Kujawski, Grudziądz, Lipno, Rypin i Toruń oraz gminach: Aleksandrów Kujawski, Dobrzyń nad Wisłą, Fabianki, Gruta, Jabłonowo Pomorskie, Kowalewo Pomorskie, Lubień Kujawski, Lubraniec, Łysomice, Skępe, Świecie nad Osą, Wielgie.

Zgodnie z projektem w sumie ma powstać ponad 1200 mieszkań. Podczas konferencji w Toruniu podkreślano, że być może to dopiero początkowa i wstępna liczba.

PR24, akg 

Czytaj także

Powstaje coraz więcej nowych mieszkań. Królują budynki dwukondygnacyjne

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 12:27
W pierwszych trzech miesiącach 2021 roku oddano do użytkowania 53.051 mieszkań, to o 3.474 więcej niż w takim samym okresie rok wcześniej, co oznacza wzrost o 7 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozgrzany rynek nieruchomości. Bańka może pęknąć, sytuacja jak przed kryzysem w 2008 roku

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 13:12
Rynek nieruchomości jest w fazie gwałtownego wzrostu cen. Niski zasób gotowych do sprzedaży nieruchomości i zaległości w budowie nowych domów powodują, że wielu konsumentów zastanawia się, czy wzrastające ceny kiedyś wyhamują lub zaczną spadać. Powyższy opis dotyczy całego świata, ale i na polskim rynku mieszkaniowym dużo się dzieje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: chcemy ułatwić Polakom dostęp do kredytów mieszkaniowych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 13:15
Chcemy, aby na rynku było jak najwięcej mieszkań - mówił premier Mateusz Morawiecki. W naszych programach znajdzie się zasadnicze wsparcie, poprzez ułatwienie dostępu do kredytu dla tych, którzy mają zdolność kredytową, poprzez zagwarantowanie wkładu własnego - podkreślił szef rządu, prezentując w Trzebnicy na Dolnym Śląsku założenia Polskiego Ładu.
rozwiń zwiń