X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Poczta Polska, KRUS i ZUS łączą siły. Ich pracownicy pomogą wypełnić wnioski o świadczenie 300+

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 10:47
W wybranych placówkach Poczty Polskiej i KRUS będzie udzielana pomoc ws. złożenia elektronicznych wniosków o świadczenie 300+. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął współpracę w tej sprawie z Pocztą i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grand Warszawski/Shutterstock

Prezesi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Poczty Polskiej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podpisali listy intencyjne, dzięki którym w wybranych placówkach Poczty oraz KRUS możliwe będzie uzyskanie pomocy w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o tzw. świadczenie 300+ w ramach programu "Dobry Start". Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS.

Na podstawie podpisanych listów intencyjnych pracownicy ZUS będą pełnili dyżury w wybranych placówkach Poczty Polskiej i KRUS. Podczas dyżurów pracownicy Zakładu będą zakładać zainteresowanym profile na PUE ZUS i będą pomagać w złożeniu wniosków o świadczenie w ramach programu +Dobry Start+ za pośrednictwem PUE ZUS.

Taką pomoc będzie można uzyskać też w placówkach ZUS oraz innych wybranych miejscach, z którymi ZUS będzie współpracował w tym zakresie.

1200_rolnictwo_shutterstock.jpg
Ustawowe dziedziczenie rodzinnych gospodarstw. Trwają prace nad projektem

Wniosek o 300+ składamy tylko cyfrowo

W tym roku wnioski o świadczenie 300+ będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną, z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Empatia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. Świadczenia 300+ w tegorocznej edycji programu "Dobry Start" będzie przyznawał i wypłacał ZUS.

- Chcemy zapewnić wszystkim osobom, które będą składać wnioski, odpowiednie wsparcie i obsługę. Dlatego staramy się być dostępni w różnych miejscach i jak najbliżej naszych klientów - podkreśliła cytowana w informacji prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony zwrócił uwagę, że jest grupa osób, które nie chcą lub nie mogą korzystać z cyfrowych technologii.

- Mam nadzieję, że udostępnienie placówek pocztowych konsultantom ZUS będzie pomocne przy składaniu wniosków w ramach programu "Dobry Start" i wesprze rodziców w procesie zakupu niezbędnych przedmiotów do szkoły - wskazał Andrzej Bodziony.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik zapewniła, że KRUS wesprze obsługę wniosków o wypłatę świadczenia 300+ przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu osób zamieszkujących tereny wiejskie.

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Trwa kampania rolniczych dopłat. W tym roku wnioski tylko przez internet

Pomogą pracownicy ZUS i KRUS

Pracownicy ZUS będą obecni w wybranych placówkach Poczty i KRUS na terenie całego kraju.

- Poczta Polska rozpoczęła współpracę z ZUS w zakresie udostępnienia wybranych placówek pocztowych dla konsultantów ZUS w zakresie zwiększenia dostępności dla osób wykluczonych cyfrowo w zakresie składania wniosków w Programie "Dobry Start" - podkreśla Poczta Polska. Informacje o terminach i miejscach dyżurów będą na bieżąco podawane na stronie www.poczta-polska.pl.

Czym jest "Dobry Start"?

W ramach programu "Dobry Start" rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom czy innego wyposażenia niezbędnego podejmującym naukę w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

PR24/PAP/sw

Czytaj także

Na co rolnik może dostać pieniądze? W tym roku kontynuacja wsparcia i programów pomocowych

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 17:33
Niebawem rolnicy będą mogli składać wnioski o płatności bezpośrednie w 2021 roku. Resort rolnictwa przygotowuje zmiany, które będą obowiązywać od tegorocznej kampanii. Kolejne formy wsparcia zawiera także Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejmowa Komisja Rolnictwa za przedłużeniem ograniczeń w obrocie ziemią rolną

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 19:15
Przyjęty przed tygodniem rządowy projekt ustawy dotyczący przedłużenia ograniczeń w obrocie ziemią rolną z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, zakłada, że obecne przepisy regulujące obrót takimi gruntami miałyby obowiązywać do końca kwietnia 2026 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utylizacja folii rolniczej z nowym dofinansowaniem. Wkrótce rusza nabór wniosków o wsparcie w zagospodarowaniu odpadów

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 11:11
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje uruchomienie drugiego naboru w ramach programu priorytetowego "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej". Gminy oraz związki międzygminne będą mogły składać wnioski o dofinansowanie od 28 czerwca do 15 września. Budżet naboru wynosi 25 mln zł.
rozwiń zwiń