X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MFiPR: regiony będą zaangażowane we wdrażanie Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 13:50
- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podjęło decyzję o włączeniu samorządów województw w proces wdrażania Krajowego Planu Odbudowy (KPO) – poinformował na spotkaniu z marszałkami województw wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Wartość inwestycji, w których wdrażanie będą zaangażowane regiony to 904 mln euro.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Adam Guz/KPRM

Podczas spotkania ministra Budy z marszałkami województw ustalono, że samorządy będą zaangażowane w proces wdrażania w dwóch komponentach KPO: Odporność i konkurencyjność gospodarki oraz Zielona energia i zmniejszenie energochłonności.

- Wiele z planowanych inwestycji w KPO jest kierowanych do regionów. Sektor samorządowy, obok sektora prywatnego i rządowego, jest trzecim najważniejszym sektorem zaangażowanym w realizację KPO. To ważne by regiony były również zaangażowane we wdrażanie KPO. Taką decyzję podjęliśmy na Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz po rozmowach z resortami zaangażowany w prace nad KPO. Marszałkowie województw pozytywnie odnieśli się do naszej propozycji – podkreślił wiceminister Waldemar Buda.

komisja europejska free shutter 1200.jpg
Komisja Europejska zatwierdziła pierwszy Krajowy Plan Odbudowy. Pieniądze trafią do Portugalii

Inwestycje w przedsiębiorstwach i reforma zagospodarowania przestrzennego

Samorządy województw będą zaangażowane we wdrażanie inwestycji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w produkty, usługi, kompetencje i pracowników oraz kadry związane z rozszerzeniem działalności. Na te działania z KPO trafi 500 mln euro.

- Zakładamy, ze każdy z regionów zostanie włączony w realizację tych inwestycji. Głównym adresatem wsparcia będą przedsiębiorstwa MŚP, które działają w sektorach najbardziej dotkniętych przez pandemię czyli między innymi z branży turystycznej, gastronomicznej czy kulturalnej – wyjaśnia wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Samorządy zostaną również włączone we wdrożenie reformy planowania
i zagospodarowania przestrzennego, na które z KPO zostanie przeznaczone 200 mln euro.

- Przewidujemy, że regiony będą między innymi brać udział w konsultacjach dotyczących podziału środków i warunków udzielania dotacji pomiędzy gminy, pomagać przy organizacji naborów dla gmin czy odpowiadać za weryfikację dokumentów złożonych przez gminy i przekazywanie dotacji dla gmin – mówił wiceminister Buda.

Szczegółowy zakres zadań zostanie uzgodniony w ramach dalszych prac.

Oczyszczalnie ścieków i zaopatrzenie w wodę

Z KPO 204 mln euro zostanie skierowane na inwestycje w systemy oczyszczania ścieków oraz zaopatrzenie w wodę na terenach wiejskich. To również we wdrażanie tego obszaru KPO mają zostać włączone regiony.

- Głównym zadaniem samorządów województw byłaby realizacja konkursów i wybór beneficjentów. Szczegółowy zakres zadań uzgodnimy w ramach dalszych prac – zaznaczył minister Buda.

Zwrócił też uwagę na potrzebę wykorzystanie potencjału instytucjonalnego Urzędów Marszałkowskich, przede wszystkim w procesie wyboru i kontraktacji projektów w ramach wyżej wymienionych inwestycji KPO oraz na późniejszym etapie ich wdrażania i rozliczania.

MFiPR, PR24, akg

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Joanna Lichocka: mamy ogromną szansę na wielki skok gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 16:05
- Poparcie dla PiS jest adekwatnym odwzorowaniem wielkiego zaufania Polaków do rządu premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa Jarosława Kaczyńskiego i do programu, który ma służyć wszystkim Polakom, wszystkim rodzinom, przedsiębiorcom, emerytom, ludziom młodym - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czekamy na rozwiązania ustawowe". Prof. Maciej Dzonek o założeniach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 09:35
- Patrząc na dokonania po 2015 r. widać, że PiS dbało o elektorat w wieku senioralnym, starało się wesprzeć wyborców z dziećmi, oraz ludzi młodych (…) Beneficjentem nie była klasa średnia. Jeśli będzie wprowadzona kwota 30 tys. wolna od podatku, to tzw. klasa średnia poczuje tego pozytywne efekty - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Dżonek (Uniwersytet Szczeciński). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska zatwierdziła pierwszy Krajowy Plan Odbudowy. Pieniądze trafią do Portugalii

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 14:51
Portugalia pierwszym krajem w UE z zatwierdzonym programem na wykorzystanie pieniędzy z funduszu odbudowy po pandemii. Komisja Europejska poinformowała, że zaakceptowała plan w wysokości 16 i pół miliarda euro.
rozwiń zwiń