X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes PKP PLK: pomimo pandemii Krajowy Program Kolejowy jest realizowany

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 10:58
Dotąd zrealizowano lub jest na zaawansowanym etapie realizacji 90,8 proc. inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego (KPK), którego wartość to prawie 76 mld zł - poinformował prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/poslkiprogramkolejowy

- Łączna wartość inwestycji Krajowego Programu Kolejowego zakończonych oraz będących w trakcie realizacji to 68,5 mld zł, co stanowi 90,8 proc. całego KPK - powiedział prezes PKP PLK.

Dodał, że zakończone są inwestycje za 18,5 mld zł. Inwestycje w realizacji, na różnych poziomach zaawansowania maja wartość 50 mld zł. W przetargach są inwestycje o wartości 3,3 mld zł, a na etapie projektowania o wartości 1,5 mld zł.

1200_pociąg_shutterstock.jpg
Kolejarze zmodernizują trasy na Śląsku. Jest umowa ws. nadzoru nad inwestycją

Prezes podkreślił, że PKP Polskie Linie Kolejowe realizują Krajowy Program Kolejowy pomimo pandemii. Dzięki temu podróżni mogą korzystać ze zmodernizowanych - bardziej dostępnych i komfortowych stacji m.in. Szczecin Główny i Rzeszów.

Merchel przypomniał, że przywracane są do ruchu nieczynne stacje np. Warszawa Główna oraz budowane nowe przystanki Rzeszów Zachodni lub Mokronos Górny (woj. dolnośląskie), Kochcice (woj. śląskie), Zaklików Miasto (woj. podkarpacie).

- Dzięki inwestycjom skrócił się czas podróży na trasach Warszawa - Trójmiasto, Kraków - Katowice, Wrocław - Poznań - powiedział Merchel.

Na Krajowy Program Kolejowy składa się ponad 220 projektów, które zakładają modernizację około 9 tys. kilometrów torów. 

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Kolejarze zmodernizują trasy na Śląsku. Jest umowa ws. nadzoru nad inwestycją

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:00
Kolejarze wyremontują linię z Nakła Śląskiego do stacji Chorzów Batory. Będzie to jedna z największych tego typu inwestycji na Śląsku. Dziś zarządca sieci PKP Polskie Linie Kolejowe podpisał umowę na nadzór nad inwestycją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie rola polskich kolei w unijnym Zielonym Ładzie?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 15:20
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że Polska będzie dążyć do systematycznego zwiększania udziału kolei w systemie transportowym kraju. Chodzi zarówno o przewozy pasażerskie, jak i towarowe. Szef resortu infrastruktury wziął udział w konferencji poświęconej wprowadzaniu tak zwanego Zielonego Ładu w transporcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program modernizacji dworców. Zabytkowy budynek w Stalowej Woli odzyska dawny blask

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 14:30
Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę na remont zabytkowego dworca Stalowa Wola–Rozwadów. Inwestycja jest jednym z elementów prowadzonego od kilku lat tak zwanego programu dworcowego. Zakłada on modernizację około 200 tego typu obiektów w całej Polsce.
rozwiń zwiń