X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceminister finansów uspokaja: realizacja ustawy budżetowej w tym momencie nie jest zagrożona

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 11:18
 - Polityka budżetowa będzie nadal nastawiona na politykę prorozwojową - zapewnił wiceminister finansów Sebastian Skuza.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/MOZCO Mateusz Szymanski

Sebastian Skuza, wiceminister finansów odpowiedzialny m.in. za politykę budżetową - zwrócił uwagę, że od kilku lat podejmowane są działania związane ze zwiększeniem ściągalności podatku VAT. 

- Uważam, że uszczelnienie systemu przyczyniło się do ograniczenia luki VAT i wzrostu dochodów z tego podatku. Oczywiście ważna jest struktura PKB, w tym stosunkowo stabilny poziom konsumpcji oraz wielkość bazy podatkowej, tym niemniej nie można marginalizować kwestii związanych ze wzrostem ściągalności podatku VAT - stwierdził Skuza.

budżet wykres finanse 1200.jpg
Budżet na 2021 r. ogłoszony w Dzienniku Ustaw. Zobacz, co się w nim znajduje

Pytany o trzecią falę zarażeń - w związku z którą wydatki budżetu trzeba będzie przekierować na walkę z wirusem, zamiast na inwestycje - wiceminister zauważył, że "główny ciężar wydatków związanych z zapobieganiem skutkom pandemii oraz na wsparcie gospodarki biorą na siebie Fundusz Przeciwdziałania Covid w BGK oraz Polski Fundusz Rozwoju. Polityka budżetowa będzie nadal nastawiona na politykę prorozwojową".

Sebastian Skuza - zapytany, czy obecna fala pandemii i lockdown mogą zagrozić realizacji budżetu w tym roku? - odparł: "opierając się na dotychczasowych danych uważam, że realizacja ustawy budżetowej w tym momencie nie jest zagrożona. (...). Na razie nie zmieniamy prognoz. Nowe prognozy, o ile się zmienią, pokażemy w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa. Myślę, że w drugiej połowie roku zobaczymy wyraźne odbicie w gospodarce. (...). Prognozowany wzrost PKB na poziomie 4 proc. w tym roku uważam za realny".

PAP, PR24, akg

Czytaj także

"Skrojony na miarę możliwości i oczekiwań". Smoliński o budżecie na 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 09:00
- Zwiększamy wydatki na ochronę zdrowia przy jednoczesnym dbaniu o nasze bezpieczeństwo narodowe - tak o przyszłorocznym budżecie państwa mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński z PiS. Gościem audycji był też Maciej Konieczny z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budżet na 2021 r. ogłoszony w Dzienniku Ustaw. Zobacz, co się w nim znajduje

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 21:19
W Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę budżetową na 2021 r. Przewiduje ona wzrost wydatków na walkę z koronawirusem, w tym miliardy złotych na pomoc dla obywateli, firm i gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: konsekwentnie walczymy z wyłudzeniami podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 07:56
- Poprzez nasze różne działania z ostatnich kilku lat, niezależne instytucje szacują, że luka VAT w Polsce spadła o ponad połowę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń