X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Skierowanie od lekarza tylko w formie elektronicznej. Zobacz, co trzeba wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 18:13
Od piątku 8 stycznia skierowania na konsultację medyczną lub badanie będą wystawiane tylko w formie elektronicznej. Zniknie obowiązek dostarczenia do placówki oryginału skierowania w terminie 14 dni od wystawienia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/BlurryMe

Nie trzeba będzie także wracać do lekarza z powodu nieczytelności pisma. Skierowanie się nie zgubi, bo każdy będzie miał dostępne do swoich e-skierowań na Internetowym Koncie Pacjenta. Dzięki temu będzie można także śledzić historię swojego leczenia.

Wystawianie skierowań w formie elektronicznej ma się również przyczynić do zmniejszenia kolejek do lekarza i na badania. E-skierowanie będzie można otrzymać w postaci SMS-a z 4 cyfrowym kodem, e-maila z pdf-em lub wydruku. Zapisując się do lekarza lub na badanie, trzeba będzie podać kod e-skierowania oraz swój numer PESEL.

Posłuchaj
00:29 10834793_1.mp3 Andrzej Troszyński z Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował, że nie będzie już obowiązku dostarczenia do placówki medycznej oryginału papierowego skierowania od lekarza. (IAR)

 

lekarstwa 1200.jpg
E-recepta. Ekspert: nie musimy mieć konta pacjenta ani telefonu komórkowego

Skierowania w formie papierowej będą wystawiane na leczenie w uzdrowisku lub sanatorium, udział w programie lekowym, rehabilitację i do szpitala psychiatrycznego. E-skierowania nie będą też wystawiane na porady w zakresie logopedii, ani w przypadku braku dostępu wystawiającego do systemu teleinformatycznego.

Nadal bez skierowania będzie można iść do psychiatry, ginekologa i położnika, onkologa, wenerologa i dentysty.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

E-recepta. Ekspert: nie musimy mieć konta pacjenta ani telefonu komórkowego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 13:33
- System jest tak wymyślony, że i osoby cyfrowo zaawansowane, i osoby, które nie mają telefonu komórkowego receptę zrealizują - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor Departamentu e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia Agnieszka Kister.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrzebujesz recepty od lekarza? Możesz ją dostać nie wychodząc z domu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 14:50
W okresie wzmożonej aktywności wirusów, osoby przewlekle chore nie muszą osobiście odwiedzać lekarza, aby kontynuować leczenie – podkreśla Ministerstwo Zdrowia. Po konsultacji telefonicznej bądź poradzie online mogą otrzymać e-receptę SMS-em lub e-mailem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lawinowo rośnie liczba wniosków o Profil Zaufany. Znamy najnowsze dane Ministerstwa Cyfryzacji

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 12:00
Profil Zaufany założyło ponad 6 milionów Polaków - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. To darmowe narzędzie, służące weryfikacji tożsamości w kontaktach z administracją publiczną przez Internet. Umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń