X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W przyszłym roku przybędzie zakończonych inwestycji drogowych. Poznaliśmy plany GDDKiA

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 13:47
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany inwestycyjne na przyszły rok. Wynika z nich, że w 2021 roku Dyrekcja chce oddać do ruchu co najmniej 385 kilometrów nowych dróg krajowych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/GDDKiA

Dla porównania w 2020 roku GDDKiA odda do ruchu w sumie prawie 138 kilometrów nowych dróg. To oznacza, że w przyszłym roku nastąpi duży wzrost liczby zakończonych inwestycji.

Do końca grudnia 2021 roku kierowcy będą mieli do dyspozycji co najmniej 385 kilometrów tras, w tym niemal 40 kilometrów autostrad i ponad 308 kilometrów dróg ekspresowych.

Wśród nich znajdzie się wiele kluczowych inwestycji, jak tunel na ursynowskim odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy, którego oddanie połączy obie części obwodnicy, poprawiając warunki podróży zarówno mieszkańcom stolicy i okolicznych miejscowości, jak i osobom przejeżdżającym przez Warszawę na linii wschód - zachód.

Na budowanej autostradzie A1 Tuszyn - Częstochowa GDDKiA zamierza oddać do ruchu trzy odcinki trasy. Docelowo mają tam być dostępne po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Generalna dyrekcja planuje również oddanie odcinka innej, niezwykle ważnej dla województwa śląskiego inwestycji - niemal 10-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S1.

obwodnica 1200.jpg
Kolejne miasta zyskają obwodnice. Sprawdź, o których mowa

W przyszłym roku warunki jazdy poprawione zostaną m.in. na planowanych do oddania odcinkach dróg ekspresowych S3, S7, S19 (Via Carpatia) czy S61 (Via Baltica), które nie tylko usprawnią transport w granicach Polski, ale stanowić będą również ważne części tras o znaczeniu międzynarodowym. 

W 2021 roku zostanie oddanych do użytku łącznie prawie 40 kilometrów autostrad w tym; A1 Tuszyn - Piotrków Trybunalski Południe (15,9 km), A1 Kamieńsk - Radomsko (16,7 km) oraz A1 Radomsko - granica woj. Łódzkiego i śląskiego (7 km). W przyszłym roku kierowcy będą mogli skorzystać z ponad 300 kilometrów nowych dróg ekspresowych. Chodzi między innymi o odcinki tras S1, S3, S5, S7, S 19 i S 61.

Powstaną nowe obwodnice, w tym: obwodnica Myśliborza, Niemodlina, Stalowej Woli i Niska i Łańcuta.

Aleksander Pszoniak, PR24, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plany GDDKiA na nowy rok. Do użytku ma trafić blisko 400 km szybkich dróg

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 08:57
W 2021 roku drogowa dyrekcja planuje oddać do ruchu 380 km szybkich tras. Na nową perspektywę szykuje program niemal tak bogaty jak bieżący. Liczy też miliardy na utrzymanie sieci - pisze "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaną obwodnice Suchowoli i Sztabina. Pozwolą oddzielić ruch lokalny od tranzytowego

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 11:30
Suchowola i Sztabin zyskają obwodnice, które powstaną w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Inwestycje w ciągu drogi krajowej nr 8 o łącznej długości 19,3 km zostaną zrealizowane jako odcinki drogi klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała przetarg na obie inwestycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA planuje oddać do ruchu w 2021 roku ponad 385 km dróg

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 13:39
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w przyszłym roku planuje oddać do ruchu niemal 400 km dróg. Które miasta doczekają się nowych odcinków dróg ekspresowych i autostrad?
rozwiń zwiń