X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MRPiT: sektor mieszkaniowy bardzo szybko wrócił na ścieżkę wzrostu. Ten rok może być rekordowy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 18:25
Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego we wrześniu oddano do użytkowania 20,7 tys. mieszkań, co stanowi wzrost o 21,9% w stosunku do września 2019 r.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Serghei Starus/Shutterstock.com

Z danych GUS-u wynika, że w tym samym miesiącu rozpoczęto budowę 26,2 tys. mieszkań, czyli o 21,6% więcej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Biorąc pod uwagę okres styczeń-wrzesień br. oddano do użytkowania 156,5 tys. mieszkań, co stanowi wartość o 7,4% wyższą niż w tym samym okresie 2019 r.

W komentarzu do danych GUS-u resortu rozwoju, pracy i technologii, czytamy, że dane dotyczące efektów budownictwa mieszkaniowego potwierdzają, że sektor mieszkaniowy bardzo szybko powrócił na ścieżkę wzrostu po początkowych problemach wywołanych pandemią COVID-19.

W 2019 r. oddano do użytkowania ponad 207 tysięcy tys. mieszkań, co było wynikiem najwyższym od 1980 r. i trzecim rezultatem w Europie (w stosunku do liczby mieszkańców).

budowa deweloper 663 glowimages.jpg
"Najwyższy wynik w historii". Wrzesień bardzo udany dla deweloperów

Pod względem powierzchni oddawanych mieszkań, ubiegły rok był rekordowym w historii pomiarów. Bardzo dobre wyniki tegoroczne wskazują, że pomimo pandemii COVID-19 sektor mieszkaniowy radzi sobie znacząco lepiej niż inne segmenty gospodarki.

Można oczekiwać - komentuje MRPiT - że w przypadku dalszego utrzymywania się stabilnej sytuacji na rynku budowlanym, w 2020 r. zostaną osiągnięte kolejne rekordy pod względem liczby i powierzchni użytkowej mieszkań i domów oddawanych do użytkowania. Szacuje się osiągnięcie ok. 220 tys. nowo wybudowanych lokali.

Zdaniem resortu - do dalszego rozwoju budownictwa mieszkaniowego powinny przyczynić się również nowo wprowadzone oraz procedowane aktualnie zmiany legislacyjne. To m.in. uproszczenie procesu budowlano-inwestycyjnego oraz pakiet rozwiązań finansowych i regulacyjnych stymulujących rozwój budownictwa dostępnego dla osób o niskich i przeciętnych dochodach (tzw. pakiet mieszkaniowy).

PAP, PR24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ożywienie w kredytach mieszkaniowych. Ekspert: jesień będzie decydująca

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 17:28
W lipcu liczba składanych wniosków o kredyt mieszkaniowy była mniejsza niż przed rokiem, ale o 7,3 proc. większa niż w czerwcu br. i aż o 39,3 proc. większa niż w kwietniu - wskazują w analizie eksperci Trinity Finance, odnosząc się do danych Biura Informacji Kredytowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS: w pierwszym półroczu br. oddano o 3 proc. więcej mieszkań niż przed rokiem

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:44
W pierwszym półroczu br. oddano do użytku ponad 97 tys. mieszkań, o 3 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Zgodnie z danymi GUS, najwięcej nowych mieszkań oddano na Mazowszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najwyższy wynik w historii". Wrzesień bardzo udany dla deweloperów

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 14:46
Deweloperzy rozpoczęli we wrześniu budowę 17 tysięcy mieszkań, co jest najwyższym miesięcznym wynikiem w historii - poinformowali w analizie eksperci HRE Investments.
rozwiń zwiń