X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister funduszy: Karpaty zasługują na większe wsparcie, potrzebujemy wspólnej wizji

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 15:59
Propagowanie idei utworzenia Makroregionalnej Strategii dla Karpat to cel działalności Międzyregionalnej Grupy "Karpaty" Europejskiego Komitetu Regionów. W zdalnym posiedzeniu grupy uczestniczyła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Karpaty zasługują na większe wsparcie i nową szansę. Potrzebujemy wspólnej wizji, ram strategicznych i jasno zdefiniowanych celów dla współpracy karpackiej - mówiła minister.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak przybliżyła działania na rzecz powstania Strategii Karpackiej na szczeblu rządowym. Szefowa MFiPR przypomniała, że we wrześniu minęły dwa lata od podpisania Deklaracji Karpackiej w Krynicy.

Wtedy przedstawiciele rządów Słowacji, Węgier, Ukrainy i Polski oficjalnie rozpoczęli starania o przyjęcie strategii na szczeblu unijnym. Po tym wydarzeniu Polska przygotowała Karpacką Mapę Drogową, która nadała strukturę dalszym działaniom.

Ostatnim krokiem milowym w działaniach na szczeblu rządowym było inauguracyjne posiedzenie Rady Karpackiej – Carpathian Executive Board – przeprowadzone w lutym tego roku. Sygnatariusze deklaracji oraz przedstawiciele Rumunii, Serbii i Mołdawii postawili sobie wspólny cel wniesienia inicjatywy do agendy europejskiej.

Minister przypomniała, że strategie makroregionalne nie dysponują dedykowanymi źródłami finansowania, ich zamierzenia są wdrażane w ramach polityki spójności i innych funduszy.

euro-447209_1280.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. Jarosińska-Jedynak: liczymy, że pieniądze będą z początkiem przyszłego roku

- W perspektywie finansowej na lata 2021-2027 potrzebne jest ściślejsze powiązanie Strategii Morza Bałtyckiego oraz przyszłej Strategii dla Karpat z funduszami UE. Postulat ten znalazł się w polskim projekcie Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027. Zachęcam, by znalazł się także w nowych Umowach Partnerstwa innych krajów karpackich - akcentowała minister funduszy i polityki regionalnej.

Grupa Karpaty w obecnej kadencji zrzesza członków Europejskiego Komitetu Regionów z Czech, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier. Spotkania odbywają się co najmniej dwa razy w roku, przy okazji sesji plenarnej.

MFiPR, PR24, akg

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy po koronawirusie. Do resortu wpłynęło prawie 1200 projektów

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 11:11
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które koordynuje prace związane z Krajowym Planem Odbudowy, mającym wzmocnić gospodarkę po pandemii koronawirusa, rozpoczęło kolejny etap zw. z nadesłanymi propozycjami ministerstw i regionów - poinformował w piątek resort. Jak dodano, w pierwszym etapie wpłynęło prawie 1200 projektów dot. m.in. energetyki i transportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Jarosińska-Jedynak: liczymy, że pieniądze będą z początkiem przyszłego roku

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 10:40
Będziemy chcieli jak najszybciej, nawet z końcem roku przedstawić, Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Liczymy, że na początku przyszłego roku unijne pieniądze trafią do gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podlaskie inwestuje w ochronę zdrowia. Ostatni konkurs na unijne dotacje

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 10:37
38 mln zł ze środków unijnych - to budżet ostatniego konkursu, w którym podmioty lecznicze, placówki czy firmy mogą zdobyć dotacje na inwestycje w ochronę zdrowia. W ogłoszonym przez urząd marszałkowski w Białymstoku konkursie wnioski będzie można składać od 19 października do 4 grudnia
rozwiń zwiń